Naga MarketsNajstarsza, wciąż działająca giełda wymiany kryptowalut BTCC poinformowała w poniedziałek, 25 czerwca o planowanej sprzedaży części z mocy obliczeniowej zagregowanej w swoim poolu za kwotę $17 milionów. Kupcem ma być firma inwestycyjna z Hong Kongu. 


Value Convergence Holdings Limited – chińska spółka notowana na parkiecie w Hong Kongu opublikowała dziś memorandum w którym informuje o toczących się rozmowach w sprawie zakupu 49% mocy obliczeniowej w pool’u wydobywczym BTCC.

Czy wiesz, że…

Mining pool to połączona moc obliczeniowa górników kryptowalut, którzy łączą się w większe grupy aby w ten sposób zwiększyć prawdopodobieństwo wydobycia bloków dzieląc nagrodę proporcjonalnie między sobą.

Choć dotychczas opublikowane memorandum nie ma mocy prawnej (a więc obie strony mogą bez konsekwencji wycofać się z rozmów o sprzedaży) to jednak VC wydaje się na tyle mocno zdecydowane by wejść w górniczy biznes, że zaproponowało BTCC 147 milionów HKD (17 mln USD) w zamian za udział w poolu.

Z danych blockchain.info wynika, że BTCC Pool jest odpowiedzialny za 1,1% całkowitej mocy obliczeniowej sieci Bitcoina.

źródło: blockchain.info

W maju informowaliśmy o nowej wersji platformy BTCC, której publikacja zaplanowana była na czerwiec tego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD pozostaje w pozytywnej strukturze wolumenowej
Następny artykułNotowania złota i srebra wróciły do normy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here