Naga MarketsMichael Saylor, szef MicroStrategy

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, zasugerował Nigerii i Zimbabwe, aby przyjęły kryptowaluty, jeśli chcą naprawić swoje gospodarki. Przypuszcza on bowiem, że użycie standardu bitcoina zakończy głód i pozwoli obywatelom obu krajów na godne życie. Ponadto, w jego ocenie, jeśli Nigeria i Zimbabwe zakupią bitcoiny warte 2-3 miliardy. Uważa on bowiem, że BTC jest “Kingmakerem”.

Bitcoin zapewni godne życie?

Michael Saylor uważa, że Nigerią i Zimbabwe powinny kupić bitcoiny warte 2-3 miliardy dolarów, a następnie wyemitować własną walutę opartą na BTC.– To jest standard bitcoina. I każdy z twoich obywateli przestaje umierać z głodu. I żyją na przyzwoitym poziomie – zaapelował do przywódców obu krajów.

Wraz z wymienieniem Nigerii i Zimbabwe, Saylor, którego firma posiada obecnie ponad 114 tysięcy bitcoinów, wskazuje również Turcję jako kolejny kraj, który mógłby kupić bitcoiny i wykorzystać je do wsparcia własnej waluty, której kurs w relacji do dolara amerykańskiego znalazł się na najniższym poziomie w historii.

Według Saylora, zakup przez Turcję bitcoinów o wartości 5 miliardów dolarów i trzymanie ich przez następne pięć lat powinno potencjalnie wzmocnić lirę.

Ponadto, miliarder uważa, że bitcoin jest Kingmakerem, co oznacza, że ma on wielki wpływ na sukcesję królewską lub polityczną, a więc może on wpływać na wybór na ważne stanowiska w określonej organizacji, zwykle polityków.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kantorowy kurs korony czeskiej | akcje spółek giełdowych | jsw kurs akcji | biomed lublin akcje | gpw kęty | najniższy kurs korony islandzkiej | pgnig akcje notowania | co to jest blikChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułVezori Wariat zaprasza na konferencję Purple Trading w Warszawie. Weź udział 6 listopada!
Następny artykułRobyg rozpoczął nową inwestycję na Wilanowie pod docelowo 1 600 mieszkań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here