Naga MarketsBTC Studios z szansą na sprzedaż blisko 0,5 mln. egzemplarzy gry „Zorro The Chronicles” Zarząd BTC Studios S.A. otrzymał prognozę sprzedażową gry “Zorro The Chronicles” przygotowaną przez NPD Group, oddział EEDAR. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Spółki. Prognoza szacuje sprzedaż blisko 0,5 mln. egzemplarzy gry w pierwszym roku począwszy od daty oficjalnej premiery tytułu. Badanie zakładało sprzedaż gry „Zorro The Chronicles” głównie w dystrybucji za pomocą nośników elektronicznych. Prognozowany przez NPD przychód w tych kanałach to ponad 10 mln EUR w pierwszym roku od premiery.

BTC Studios przedstawia dane dotyczące swojej gry

NPD Group, Inc jest amerykańską firmą, zajmującą się badaniami rynku, założoną w 1966 roku i wymienianą w niezależnym raporcie AMA Gold Report Top 50 jako jedna z największych na świecie firm w tej branży. – „W BTC Studios chcemy spełniać najwyższe standardy rynkowe. Dlatego pokazujemy naszym inwestorom oraz partnerom jaki potencjał może realnie mieć nasza flagowa gra Zorro. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić estymację potencjału rynkowego i sięgnęliśmy po nowoczesne narzędzia analityczno-prognostyczne. Zleciliśmy to zadanie NPD, które korzysta z bogatej, długo budowanej bazy branżowych danych, wspieranej także opiniami branżowych ekspertów. Dane zbierane są z rynków 19 państw, od ponad 50 lat. Postrzegamy prognozowaną sprzedaż jako satysfakcjonujący start w kategorii gier video i uważamy ją wręcz za bardzo konserwatywną estymację przyszłych sukcesów Zorro The Chronicles” – mówi Adrian Smarzewski, Prezes Zarządu BTC Studios S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsza prognoza sprzedaży Zorro The Chrinicles dotyczy potencjału dystrybucji tytułu w kanałach elektronicznych. Estymacja sprzedaży w postaci nośników fizycznych zostanie podana po podpisaniu stosownych umów z podmiotami, które zajmą się dystrybucją Gry w postaci pudełkowej (BOX). Nowa gra akcji to ekscytujący gameplay bez brutalnej przemocy, zapewniający rozrywkę i walkę z zabawnymi elementami charakterystycznymi dla filmów i animacji z udziałem znanego kalifornijskiego bohatera.

– „Wierzymy w wartość naszych bohaterów znanych i lubianych animowanych serii. Jedna z ostatnia transakcji na rynku kapitałowym, utwierdza nas, że w tej wierze nie jesteśmy osamotnieni. Jednak z największych firm na świecie, Amazon kupiła MGM wraz ze wszelkimi prawami autorskimi do postaci i bohaterów tego medialnego kolosa. To pokazuje, że nasza wiara w sukces produkcji opartych na znanych i lubianych IP jest słusznym kierunkiem dla rynku gamingowego na świecie. Nasze plany są bardzo ambitne, ale wreszcie skoncentrowaliśmy się na jednym flagowym tytule. Zamierzamy osiągnąć wynik sprzedaży na tylko dobry, aby wszyscy nawet najbardziej sceptyczni akcjonariusze uwierzyli w przyszłe sukcesy BTC Studios S.A. Co więcej, sądzę że szacunki jakie przedstawiamy oparte są o bardzo konserwatywne parametry. Testowana gra to wersja beta, która z definicji jest jeszcze w fazie wielu testów i poprawek. Innymi słowy, moim zdaniem szacunki są ostrożne, a rzeczywista sprzedaż powinna przerosnąć oczekiwania rynku.” – mówi Jarosław Grzelak, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Prognoza opracowana przez NPD wykonana dla BTC Studios S.A., uwzględnia czynniki takie jak m.in. branding, gatunek gry i jej kontent, platformy, konkurencję, wskaźniki społecznościowe czy wydatki na media. Prognozy NPD Group uznawane są za jedne z najbardziej precyzyjnych i bazują na wielu zmiennych, czynnikach mających na celu określenie rzeczywistego potencjału badanej gry. BTC Studios S.A. to notowany na NewConnect producent, developer i wydawca gier wideo na konsole, komputery PC/Mac oraz urządzenia mobilne. Model biznesowy Spółki jest oparty na m.in. pozyskiwaniu licencji do najbardziej rozpoznawalnych produkcji animowanych dla młodzieży, które następnie będą wykorzystywane do wytwarzania gier.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje 11bit | funt kurs | notowanie euro | sp 500 index | akcje polenergia | komentarz giełdowy | theppro co to |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here