Naga MarketsBTC Studios w górę o ponad 24%! Spółka rozpocznie współprace z NaconBTC Studios poinformowało dziś inwestorów o rozpoczęciu współpracy w zakresie wydawania gry “Zorro The Chronicles – The Game” z Nacon. Na tę wieść bardzo optymistycznie zareagowali inwestorzy, dzięki czemu kurs spółki zyskuje obecnie ponad 24%. Warto jednak wskazać, że aktualnym wycenom daleko do szczytów z okresu gamingowej hossy.

BTC Studios rośnie o 24,02%

W trakcie dzisiejszej sesji BTC Studios notuje prawdziwy wystrzał swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 24,02%, co oznacza wzrost o 0,184 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 0,766 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 0,95 zł i warto wskazać, że jest to już drugi tego typu wystrzał w trakcie ostatnich dni.Tłem do dzisiejszych wzrostów jest m.in. informacja o rozpoczęciu współpracy w zakresie wydawania gry „Zorro The Chronicles – The Game” z Nacon. Jeszcze na koniec sesji 18 listopada akcje BTC Studio wyceniane były na niecałe 0,50 zł, tak więc niemalże 2-krotnie mniej niż obecnie.

BTC Studios w górę o ponad 24%! Spółka rozpocznie współprace z Nacon
Notowania BTC Studio w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Patrząc jednak z szerszej perspektywy wskazać należy, że zbliżony poziom wyceny spółki obserwowany był m.in. w marcu 2021, kiedy to w trakcie sesji poziom ten przebijał nawet 1 zł, a podczas szczytów gamingowej hossy z wakacji 2020, wycena spółki sięgała nawet powyżej 2 zł za walor,

Współpraca z Nacon

– Zarząd BTC Studios S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: “Emitent”, “Spółka”) informuje, że w dniu 22 listopada 2021 r. otrzymał obustronnie podpisany aneks do umowy wydawniczej dotyczącej produkcji gier wideo i mobilnych na podstawie animowanej serii “Zorro The Chronicles” oraz sublicencji do wykorzystania marki “Zorro The Chronicles – The Game”, komunikowanej raportem ESPI nr 40/2020.

Emitent niniejszym przekazuje informację, iż na mocy podpisanego aneksu przez BTC Studios S.A. oraz PVP Games Inc. z siedzibą w Québec w Kanadzie “PVP” pozyskany został partner wydawniczy Nacon, jeden ze światowych liderów branży gamingowej, z którym wydana będzie gra wideo “Zorro The Chronicles – The Game”.

W ramach podpisanego aneksu i pozyskania partnera, BTC Studios S.A. otrzyma od PVP Games Inc. jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 702 660 PLN (kurs NBP z dnia 19.11.2021 r.) czyli równowartość 150 000 EURO, oraz będzie otrzymywać stały przychód w postaci udziału w zyskach ze sprzedaży Gry.

Ponadto Emitent w okresie najbardziej kapitałochłonnym, czyli w trakcie kampanii promującej tytuł na całym świecie, nie poniesie żadnych kosztów związanych z tą aktywnością. Dzięki temu Spółka BTC Studios S.A. ogranicza znacznie ryzyko inwestycyjne, zyskuje elastyczność i możliwość zaangażowania się w nowe inicjatywy biznesowe.

Dzięki rozpoczęciu współpracy przy wydaniu gry wideo ze studiem Nacon, BTC Studios S.A. w zakresie prac przy grze “Zorro The Chronicles – The Game”, będących jednym z obszarów rozwijającej się działalności Spółki, skupi się w tym projekcie na mobilnej wersji gry “Zorro The Chronicles – The Game”. Emitent jest obecnie na etapie rozmów z wyselekcjonowanymi partnerami, którzy zostaną zaangażowani w projekt mobilnej wersji gry “Zorro The Chronicles – The Game” w odpowiednim do swojego know how zakresie. – informuje spółka w raporcie bieżącym nr 54/2021.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | aktualny kurs dolar lew | celon pharma gpw | gpw oncoarendi | cd projekt akcje kupno | kursy kryptowalut prognozy | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here