Naga MarketsBTC Studios pozyskał zagranicznego inwestoraProducent i wydawca gier, notowany na “małej giełdzie” pozyskał inwestora. Spółka poinformowała,że 143,1 tys, akcji spółki objęła grupa PHB, a wartość transakcji wyniosła 400 tys. euro. Cena objęcia jednej akcji Spółki wyniosła 12,77 zł. BTC Studios zdecydowało, że pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie produkcji nowych gier mobilnych oraz konsolowych.

  • BTC Studios z nowym inwestorem. Grupa PHB wesprze Spółkę kwotą 400 tys. euro. 
  • Środki zostaną przeznaczone na finansowanie i opracowywanie nowych gier. 
  • We wtorek, notowania na akcjach Spółki od rana są zawieszone. TKO +130%!  

Zobacz również: Moderna Therapeutics coraz bliżej stworzenia szczepionki na COVID-19?

Pozyskane środki zwiększą potencjał rozwoju BTC Studios

Jarosław Zeisner, będący członkiem zarządu spółki BTC Studios opowiedział, na co przeznaczone zostaną pozyskane środki. Celem Spółki jest zwiększenie portfolio gier, a także zyskanie w oczach inwestorów, do czego przyczyni się między innymi osiągnięcie miana spółki dywidendowej.

Cytując Zeisnera: “Pozyskanie nowego, zagranicznego inwestora potwierdza nasz potencjał rozwojowy. Gaming pokazuje, że nawet w ciężkich czasach jest atrakcyjnym obszarem do inwestowania – o ile oczywiście ma się plan i się go z konsekwencją realizuje. Dzięki zaangażowaniu kapitałowemu nowego inwestora zyska przede wszystkim nasze portfolio gier – pozyskane finansowanie zamierzamy bowiem przeznaczyć na jego intensywny rozwój. Jednocześnie dzięki nowemu inwestorowi spółka zyskuje wizerunkowo w skali rynku kapitałowego. Poza rozwojem biznesowym naszą ambicją jest również uzyskanie renomy wśród inwestorów, stąd między innymi chęć osiągnięcia miana regularnej spółki dywidendowej. Widzimy, że przynosi to już pierwsze efekty”.

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Plany dotyczące rozwoju Spółki na najbliższe lata

W maju br. Spółka przyjęła politykę dywidendową na lata 2020-2023. Celem BTC Studios jest dynamiczny wzrost liczby użytkowników – posiadaczy swoich gier. Według prognoz, w 2020 r. producent gier chciałby opublikować 6 nowych gier, a także posiadać blisko 420 tys. unikalnych użytkowników. W 2024 r. natomiast, liczba gier ma się podwoić, a liczba użytkowników ma osiągnąć poziom 1,3 mln – wzrost o ponad 300% w stosunku do br.

Poniedziałkowa sesja przyniosła dla Spółki ponad 18% wzrosty, a kurs osiągnął barierę 2,6 zł. Mamy zatem do czynienia z dobiciem do maksymalnych poziomów ze stycznia br. We wtorek o 13:00, notowania akcjami spółki są zawieszone z powodu zbyt dużej różnicy kursu odniesienia do TKO które obecnie wynosi 6 zł. (wzrost o 130%).

Notowania BTC Studios z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here