Naga MarketsBTC Studios planuje sprzedać minimum 1 mln egzemplarzy gry Zorro! Czat inwestorki z Wojciechem KaszyckimBTC Studios, spółka powstała w 2019 roku, planuje sprzedaż minimum 1 mln egzemplarzy swojej nowej superprodukcji, czyli gry Zorro. Przyjmowane szacunku mają charakter konserwatywny i wynikają z tego, że jest to pierwsza tego typu produkcja w wykonaniu firmy, twierdzi członek zarządu. Premiera planowana jest wstępnie na III lub IV kwartał 2021 roku, zaś budżet produkcyjny opiewa na 2,2 mln euro. Podpisana pod koniec 2020 roku współpraca z Pacific Media Group ma pomóc w ekspansji na rynek chiński. Jak wskazuje Wojciech Kaszycki, podczas czatu inwestorskiego na kanale Comparic24, spółka chce wypłacać w przyszłości dywidendy, jednak zależne jest to od przyszłych wyników finansowych, ponieważ firma dalej chce się rozwijać.

  • BTC Studio planuje sprzedaż gry Zorro na poziomie minimum 1 mln egzemplarzy!
  • W oficjalnej ekspansji na rynku chińskim pomóc ma współprac z Pacific Media Group.
  • Przyszła (potencjalna) wypłata dywidendy uzależniona będzie m.in. od wyników finansowych i wydatków niezbędnych na dalszy rozwój.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC Studios produkuje gry ze znanymi postaciami animowanymi

BTC Studios powstało w 2019 roku w Warszawie jako projekt firmy poświęconej tworzeniu gier, w szczególności tych na urządzenia mobilnej. Podstawowym wyróżnikiem firmy jest to, że jej produkty tworzone są na podstawie znanych postaci z seriali animowanych. Firma stara się nabywać jak największą liczbę licencji (tworzyć ich bank), tak by na ich podstawie móc produkować gry dla całej branży.

Jak informowaliśmy na łamach Comparic.pl, spółka rozpoczęła przygodę od licencji do T.U.F.F. i Sally. Dystrybucja produktów występują m.in. w sieci Disney oraz Discovery Channel. Spółka posiada umowę wyłączną na okres 5 lat, która umożliwia im realizowanie różnego rodzaju produkcji growych właśnie z ich wykorzystaniem. Jako ciekawostkę można przypomnieć również plany ekspansji w państwie środka.

Zorro – nowa superprodukcja

Na początku ubiegłego roku spółka nabyła również prawa do marki Zorro. Aktualnie trwają pracę nad produkcją gry z wykorzystaniem tego bohatera, z czym spółka wiąże spore nadzieje na sukces, ponieważ główne moce produkcyjne zostały skierowane właśnie tam.

Jak wskazuje Wojciech Kaszycki, w rozmowie na antenie Comparic24, po wydaniu (z sukcesem) gry w formacie wideo planowane jest następnie jej przekonwertowanie na urządzenia mobilne, ponieważ występujące na rynku trendy wskazują na sukcesywność takiego działania. Warto również wskazać, że budżet produkcyjny wynosi 2,2 mln euro, a w jego finansowanie zaangażowana jest np. kanadyjska firma medialna.

Bez kryptowalut, ale za to z rynkiem chińskim

Jak wskazuje Wojciech Kaszycki, członek zarządu BTC Studio, podczas czatu inwestorskiego, który miał miejsce na antenie Comparic24 (zachęcamy do udziału w kolejnych w przyszłości) na chwilę obecną spółka nie planuje rozpoczynać projektów opartych o kryptowaluty, czy też technologie blockchain.

W ostatnim czasie niewątpliwie coraz częściej słychać o wykorzystywaniu tej technologii bezpośrednio przez spółki z branży gamingowej, jak np. token PWay, o czym informowaliśmy na Comparic.pl. W przypadku BTC Studios celem nadrzędnym jest maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy i maksymalizacja wartości firmy samej w sobie. Spółka posiada plan pracy na najbliższy rok i nie planuje one angażowania się w te zagadnienia.

Tak więc spółka nie planuje inwestowania w kryptowaluty, jednak przymierza się do ekspansji w państwie środka. Dzięki nawiązaniu współpracy z Pacific Media Group, z siedzibą w Hongkongu, planowana jest oficjalna premiera na chińskim rynku, co ma pozwolić na wykorzystanie potencjału sprzedażowego gry Zorro. Warto bowiem wskazać, że licencje, które posiada spółka, weszły do ramówki narodowej telewizji chińskiej.

Polityka dywidendowa

– Celem spółki jest to, aby generować wartość dla akcjonariuszy. Ja, jako członek zarządu będący jednocześnie (pośrednio) wiodącym akcjonariuszem, też chciałbym, aby ta spółka płaciła dywidendy, płaciła jak najszybciej. Natomiast przede wszystkim chcemy, aby ta spółka się rozwijała, więc takie decyzje jak te o wypłacie dywidendy bądź też nie, uzależniona jest tak naprawdę od sytuacji na rynku, od tego, jak strategicznie ten rynek będzie się zmieniał. – wskazuje Wojciech Kaszycki.

Zobacz również: Grupa recykl z nowym zakładem, historycznymi wynikami i rekordowymi długami. Analiza Fundamentalna Konrada Książaka

Spółka planuje sprzedać 1 mln egzemplarzy Zorro

Nowa superprodukcja, która obecnie jest w trakcie realizacji, według wstępnych planów zadebiutować ma w III lub IV kwartale 2021 roku. Aktualnie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Jak wskazuje gość programu Comparic24, według konserwatywnych szacunków planowana sprzedaż ma wynieść 1 mln egzemplarzy. Jednocześnie należy podkreślić, że dokładne określenie tej liczby nie jest łatwe, ponieważ zostanie ona wydana na wielu platformach.

Jak wyraźnie wskazuje Wojciech Koszycki, podobne produkcje osiągały sprzedaż od 3 do 20 mln egzemplarzy, dlatego zastosowane dyskonto jest bardzo duże, co wynika z faktu, że jest to pierwsza tego typu produkcja w wykonaniu BTC Studios.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | gielda forum | prognoza kursu dolara | akcje pgnig | dow jones kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here