Naga MarketsCena bitcoina wzrosła na przestrzeni ostatnich godzin o ponad 6600 dolarów, co stanowi przeszło 21 proc. Fakt ten sprawiła, że za BTC znów zapłacić trzeba ponad 37 tysięcy dolarów. Starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone twierdzi, że obecnie bardziej prawdopodobne jest, iż notowania najstarszej z walut wirtualnych wzrosną do 40 tys. USD, niż, że spadną do 20 tys. USD.

Bitcoin osiągnął dno?

Cena BTC wzrosła wczoraj w reakcji na informację o tym, iż Salwador uznał kryptowaltę za pełnoprawny środek płatniczy. Ustawę w tej sprawie osobiście przygotował prezydent Nayiba Bukele, a zaakceptował są parlament.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mike McGlone, starszy strateg surowcowy w Bloomberg Intelligence wskazał z kolei na twitterze, że wzrost kursu bitcoina do 40 tysięcy dolarów wydaje się bardziej prawdopodobny niż jego spadek do 20 tysięcy dolarów.

Przyznał on także, że wtorkowy spadek ceny BTC w okolice 31 tysięcy dolarów miał wiele cech skrajnie niedźwiedziego sentymentu typowego dla dołków rynku niedźwiedzia.

 

invest

Jeden z internautów wytknął mu jednak, że jeżeli chce porównywać aktualną stację na notowaniach BTC do tego, co działo się na rynku w 2014, 2018 i 2020 r., powinien wspomnieć również o tym, iż wówczas kurs BTC wyznaczał dna w okolicy 200 tygodniowej średniej kroczącej. Teraz nie znajdujemy się jednak nawet w jej pobliżu (patrz wykres poniżej).

– Prawdziwa kapitulacja to zazwyczaj (spadek o -red.) 80%+ od szczytu. Byłeś przesadnie byczy przez cały ten upadek – napisał internauta.

Mimo to, niektórzy stanęli w obronie mcGlone’a wskazują, że czasy są inne, inna jest adopcja, zaangażowanie instytucjonalne jest inne. Historia nie musi się powtarzać….

Warto w tym miejscu wspomnieć także, że w ocenie McGlone, Bitcoin przekształcił się w globalne cyfrowe aktywo rezerwowe i przestanie być jedynie spekulacyjną kryptowalutą

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin spekulacje | kurs złotego | kurs dollara | selvita notowania | euro notowania | notowanie lotos | cd projekt notowanie | akcje comarch |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułT-Bull ma umowę wykonawczą dotyczącą współfinansowania gry symulatorowej na PC
Następny artykułAkcje Photon Energy w górę o 18%. Nowa strategia wypchnęła spółkę na 2-miesięczne szczyty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here