Naga MarketsW ciągu najbliższej dekady nastąpi ogromny wzrost podaży dolara amerykańskiego, co spowoduje błyskawiczny wzrost wartości bitcoina (BTC) do 12,5 miliona dolarów, prognozuje dyrektor naczelny firmy konsultingowej Parallax Digital, zajmującej się kryptowalutami. Kurs BTC/USD wzrasta drugą sesję z rzędu oscylując w poniedziałek w okolicach 37 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin (BTC) w tym cyklu rynkowym może przebić 300 000 USD

W najnowszym wywiadzie dla Kitco NEWS Robert Breedlove poruszył kwestię zmienności bitcoina po tym, jak wartość wiodącego aktywa kryptograficznego spadła o ponad 50% w porównaniu z rekordowym poziomem w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Zmienność jest naturalną funkcją ceny i ma tendencję do zmniejszania się wraz ze wzrostem kapitalizacji rynkowej i jest odwrotnie proporcjonalna do kapitalizacji rynkowej. W przypadku bitcoina można dostrzec ten wzorzec, a jego zmienność w rzeczywistości spada – oznajmił Breedlove.

Historycznie rzecz biorąc, złoto jest aktywem, które najlepiej zabezpieczało wartościowy majątek. Bitcoin oferuje nam coś nowego. Jeśli mam milion bitcoinów, mam milion z 21 milionów możliwych BTC, które kiedykolwiek powstaną. Nikt nie może tego zmienić. Jest to więc doskonale ograniczona podaż i jest to właściwość, której uczestnicy rynku poszukują w aktywach gromadzących wartość – dodał.

Jako globalny magazyn wartości, Breedlove uważa, że cena BTC wzrośnie wraz z eksplozją podaży dolara amerykańskiego. Jak twierdzi, haczyk polega na tym, że rosnąca podaż dolarów amerykańskich nastąpi kosztem słabszych walut fiducjarnych.

Ekspansja podaży pieniądza podlega prawu. Nazywa się to prawem przyspieszania emisji i amortyzacji. Im więcej pieniędzy wydrukujesz, tym więcej pieniędzy ostatecznie będziesz musiał wydrukować tylko po to, aby system działał. Spodziewam się, że ekspansja M2 (podaży pieniądza) w USA ponownie podwoi się prawdopodobnie w ciągu najbliższych czterech lat – podkreślił.

Ekspert oczekuje, że wiele słabszych walut międzynarodowych załamie się w stosunku do dolara podczas tej transformacji. Również w tym czasie spodziewa się, że bitcoin, jako w istocie ostateczna, niepodważalna polisa ubezpieczeniowa wobec polityki banków centralnych, wzrośnie w tandemie.

invest

Do tego czasu, ze względu na wzrost podaży pieniądza, z 100 bilionów USD M2 do 1250 bilionów USD M2, BTC będzie w rzeczywistości nominalnie wyceniany na 12,5 miliona dolarów do końca dekady – wskazał.

Jeśli chodzi o ten cykl, szef Parallax Digital spodziewa się, że BTC wzrośnie o ponad 750%, zanim wiodące aktywo kryptograficzne osiągnie szczyt.

Trzy lata temu nasz model, który został publikowany na Twitterze, wskazywał na szczyt bitcoina na poziomie 244 000 USD. Zmodyfikowaliśmy ten model po Covidzie, ponieważ uważamy, że presja inflacyjna na dolara amerykańskiego stanie się szczególnie wyraźna, mniej więcej 18 miesięcy po rozpoczęciu drukowania. To powinno się zbiec w czasie z następnym szczytem cen BTC. Myślę, że w tym cyklu rynkowym moglibyśmy przebić 300 000 dolarów. Dokładnie 307 000 dolarów, to jest nasza obecna prognoza – podsumował.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs bitcoina (BTC) wzrasta w okolice 37 000 USD

Notowania BTC/USD wzrastają drugą sesję z rzędu docierając w poniedziałek w okolice 37 000 USD. W przypadku dalszego wzrostu wartości strona popytowa może zdołać przetestować główny poziom oporu 42 000 USD i dopiero jego trwałe przebicie umożliwiłoby wyhamowanie ostatniej presji ze strony sprzedających. Jeśli jednak kurs utrzyma się poniżej tego poziomu impuls spadkowy powinien się utrzymać, co w konsekwencji powinno doprowadzić do ponownego testu lokalnego minimum 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones online | codzienne komentarze giełdowe | akcje pgnig | kurs krypto | datawalk kurs | akcje 11bit | mrc kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here