Naga MarketsBitcoiin spadaSpoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena Bitcoina od drugiej połowy czerwca br. porusza się w trendzie spadkowym. Analityk rynku bitcoina (BTC), Tone Vays uważa jednak, że trwająca od pół roku deprecjacja nie doprowadzi do głębszego krachu.


Cena Bitcoina osunęła się od drugiej połowy czerwca o ponad 48% (choć jeszcze wczoraj zasięg spadków przekraczał 53%) z 13 880 USD do niespełna 7200 USD obecnie. Z czyste technicznego punktu widzenia porusza się ona obecnie w kanale spadkowym i dopiero trwałe wybicie z tej formacji górą mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku i otworzyć drogę do ponownej aprecjacji. Dopóki się to nie wydarzy, obecnie panującym trendem będzie tendencja spadkowa.

Może Cię zainteresować: Górnicy BSV i BCH mogliby zarobić znacznie więcej, gdyby wydobywali BTC

Tone Vays uważa jednak, że cena Bitcoina nie wróci już poniżej 3 tys. USD. Zgoła odmienne zdanie ma on natomiast w kwestii Altcoinów, których notowania mogłyby osunąć na nowe historyczne minima.

Halving ponownie przyczyni się do wzrostu ceny BTC?

Prognozując najbliższą przyszłość BTC a co za tym idzie i całego rynku walut wirtualnych nie sposób nie wspomnieć o zbliżającym się wielkimi krokami halvingu, wskutek którego nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 monet. Oznacza to, że jeżeli tylko cena najstarszej z walut wirtualnych nie wzrośnie, jej wydobycie może spaść poniżej progu rentowności, co bez wątpienia byłoby problemem dla wielu firm specjalizujących się w miningu.

Biorąc powyższe pod uwagę uwagę, wiele osób wskazuje zbliżający się halving jako jeden z głównych powodów determinujących zbliżające się wielkimi krokami wzrosty. Póki co aprecjacji BTC ani widu, ani słychu jednak. Sprawdźmy jednak jak zachowywała się cena najstarszej z walut wirtualnych przed i po poprzednich halvingach:

  • Cena bitcoina rok przed pierwszym halvingiem: 2,55 USD
  • Cena bitcoina w dniu pierwszego halvingu (28 listopada 2012 r.): 12,31 USD
  • Cena bitcoina rok po pierwszym halvingu: 1,037 USD
  • Cena bitcoina rok przed drugim halvingiem: 268 USD
  • Cena bitcoina w dniu drugiego hanvlingu (9 lipca 2016 r): 650,63 USD
  • Cena bitcoina rok po drugim halvingu: 2,525 USD
  • Cena bitcoina rok przed trzecim halvingiem: 7,100 USD
  • Cena bitcoina w dniu trzeciego halvingu – tego dowiemy się około 21 maja 2020 r.
  • Cena bitcoina rok po trzecim halvingu: – tego dowiemy się w okolicach 21 maja 2021 roku.

Jak można zauważyć zmniejszenie podaży bitcoina powoduje, że jego cena na przestrzeni kolejnego roku gwałtownie wzrastała. Czy i tym razem będzie podobnie? Jeżeli tak, pod koniec 2020 r. spodziewać moglibyśmy się nawet nowego ATH. Warto w tym miejscy zwrócić uwagę, że to, iż coś wydarzyło się w przeszłości nie gwarantuje, że i w przyszłości się powtórzy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPLN korzysta z dobrych danych. Polski przemysł rośnie, a wraz z nim kurs złotego
Następny artykułNicehash wstrzymuje oddawanie Bitcoinów (BTC) swoim klientom
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here