Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCMimo, że dziś dopiero 19 dzień lutego, to cena Bitcoina wzrosła od początku roku już o niemal 24 tysiące dolarów, co stanowi blisko 83 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy marca ubiegłego roku aprecjacji do 1 275 proc. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 11 miesięcy, najstarsza z walut wirtualnych podrożała o ponad 49 tysięcy dolarów. W chwili pisania tego artykułu za jednego BTC zapłacić trzeba niemal 53 tysiące dolarów co jest najwyższym poziomem w historii jego notowań. Rafał Zaorski będący jednym z popularniejszych spekulantów w naszym kraju uważa jednak, że teraz jest już trochę za późno by inwestować w BTC.

  • Cena Bitcoina wzrosła do niemal 53 tysięcy dolarów
  • Bitcoin podrożał w ciągu 11 miesięcy o ponad 49 tysięcy dolarów
  • Rafał Zaorski uważa, że to nie czas na inwestowanie w BTC
  • Jego zdaniem należy skupić się raczej na realizacji zysków 

To czas na realizuje zysków 

Rafał Zaorski, który wystartował właśnie z własnym projektem kryptowalutowym o nazwie BigShortBest (BSB Coin) przyznał w rozmowie z money.pl, że ludzie mają wygórowane oczekiwania w stosunku do konkretnych inwestycji. W jego ocenie są one nierealne, gdyż ludzie Ci wchodzą zwykle na rynek w najgorszym możliwym momencie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ludzie rozumieją ten mechanizm na przykładzie giełdy samochodowej. Jak jest tam dużo kupujących, to wiadomo, że ceny będą rosły. Jednak już nie rozumieją, że podobnie się dzieje na rynkach kapitałowych – wskazał w rozmowie z money.pl dodając, że teraz jest już trochę za późno na wchodzenie na ten rynek, a ci, którzy zainwestowali w BTC, gdy ten był wart kilka tysięcy dolarów, powinni teraz szukać raczej wyjścia z inwestycji.

W ocenie jednego z najpopularniejszych spekulantów w naszym kraju, po niedawnych, niezwykle optymistycznych informacjach dla tego rynku o chociażby zakupie BTC przez Teslę, teraz kolej na złe informacje, które mogą zdołować notowania najstarszej z walut wirtualnych.

– Nie wątpię, że takie nadejdą – precyzuje Zaorski.

Jego zdaniem największym zagrożeniem dla całego rynku kryptowalut mogą okazać się regulacje. W rozmowie telefonicznej przyznał nam, że szczerze wątpi, by rządy pozwoliły na nadmierny rozwój czegoś, czego nie mogą kontrolować. W odpowiedzi mogłyby powstać natomiast kryptowaluty emitowane przez banki centralne (CFDC). Jeszcze innym zagrożeniem dla Bitcoina może być także kryptowaluta związana z wielkim biznesem jak np. Libra od Facebooka.

– Na pewno dla największych rządów nie jest to sytuacja komfortowa, że nie wiadomo, kto i ile ma kryptowalut – przyznał Zaorski w rozmowie z money.pl.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że choć wielokrotnie wskazywał on, że spodziewa się potężnego spadku notowań BTC, to jednak sam osobiście posiada w swoim portfelu blisko 5 bitcoinów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | wiadomości bitcoin | bitcoin info | złotówka kurs | analiza btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek ropy naftowej ma duże oczekiwania wobec OPEC+
Następny artykułWig20 zyskuje na początku poniedziałkowej sesji 0,1%. KGHM aż 3,5% nad kreską!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here