Naga MarketsBTC Markets ujawnił dane swoich użytkowników. Uwaga na ataki phishingoweJedna z głównych giełd kryptowalutowych w Australii, BTC Markets, w wiadomości marketingowej omyłkowo ujawniła imiona i nazwiska oraz adresy skrzynek elektronicznych swoich użytkowników w związku z niewłaściwie wysłanym mailingiem, który trafił do każdego posiadacza rachunku na platformie 1 grudnia 2020 roku.

  • Wiadomości były wysłane w „paczkach” po 1000 osób. Oznacza to, że każdy klient uzyskał dostęp do bazy maili 999 innych użytkowników
  • BTC Markets poinformowało, że zgłosiło problem odpowiednim służbą, które poinstruują giełdę jakie kroki powinna podjąć

BTC Markets naraził swoich użytkowników na ataki phshingowe

W rozmowie z Cointelegraph, Caroline Bowler, CEO BTC Markets, wyraziła swoje “szczere przeprosiny” za ten incydent, podkreślając, że kadra kierownicza giełdy pracuje teraz przez całą dobę nad zminimalizowaniem skutków naruszenia i wdrożeniem “dodatkowych zabezpieczeń”, aby zapobiec wyciekom informacji w przyszłości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bowler poleciła klientom BTC Markets wdrożenie dwustopniowej autoryzacji w celu ochrony ich rachunków oraz zmiany hasła do kont e-mail. Nalegała również, aby użytkownicy uważali na nieautoryzowane próby uzyskania dostępu do kont e-mail oraz ataków phishingowych. Polecała użytkownikom dokładne sprawdzenie czy emaile z BTC Markets pochodzą z adresów zakończonych na “@btcmarkets.net”.

Bowler zauważyła, że naruszenie nie wpłynęło na bezpieczeństwo samej giełdy, a poza imionami i nazwiskami oraz adresami e-mail nie doszło do wycieku żadnych danych osobowych. E-mail promocyjny został wysłąny w celu poinformowania, że BTC Markets od 3 grudnia wprowadzi na giełdę pary z USDT oraz będzie wspierać airdrop tokenów Spark (sieć Flare) 12 grudnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here