Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

Cena BTC spadła w ostatnim czasie i niemal 13 400 dolarów, co stanowiło ponad 25 proc. W tym samym czasie kurs ETH osunął się o niespełna 1400 dolarów, co stanowiło ponad 34 proc. Mimo tak znacznej deprecjacji, miliarder i prezes Galaxy Digital Mike Novogratz wciąż pozostaje opttgymistycnzie nastawiony do przyszłości tych kryptowalut.

Kluczowe wsparcia zatrzymały wyprzedaż BTC i ETH

Miliarder i prezes Galaxy Digital Mike Novogratz dostrzega, że wskutek ostatnich spadków na rynku kryptowalut nie doszło do trwałego pokonania kluczowych stref wsparcia na notowaniach bitcoina i ethereum.– Utrzymaliśmy 40 000 na BTC i 2 800 na ETH. Są to ważne poziomy, na które ludzie powinni zwracać uwagę tak długo, jak te poziomy się utrzymują, rynek jest w bardzo dobrej kondycji – wskazał miliarder.

Ponadto, w wywiadzie dla CNBC stwierdził on także, że choć rynek kryptowalut przeżył właśnie „brzydki” moment, zainteresowanie instytucjonalne wyraźnie wzrasta.

– Nie widziałem nic poza zaangażowaniem i aktywnością naszych klientów inwestycyjnych i korporacyjnych. Poziom zapytań [i] poziom biznesu nigdy nie był wyższy. Widzimy tak wiele kapitału napływającego do tej przestrzeni w sposób prywatny i publiczny. Nie jestem zdenerwowany – oznajmił Novogratz.

W jego ocenie, ostatnia wyprzedaż na rynku wirtualnych aktywów może być spowodowana obawami przed nadchodzącymi regulacjami rządowymi.

– Wiadomości z Chin przestraszyły ludzi [jak również] obawy o to, że Fed wyjdzie i będzie mówił o stablecoinach i regulacjach – wskazał przyznają, iż pojawiły się plotki, że SEC pojawi się i wezwie ludzi do sądu. Tak więc na rynku było dużo nerwowości i obserwowaliśmy wiele krótkoterminowego ryzyka.

Mimo to, uważa on jednak, że rynek kryptowalut powróci na ścieżkę wzrostu. Jednym z głównych katalizatorów panującej od pewnego czasu hossy jest zdaniem miliardera strach przed przegapieniem rewolucyjnej technologii.

invest

– Była ogromna ilość aktywności wokół blockchainów poziomu 1, rzeczy takich jak Ethereum, gdzie ludzie zdali sobie sprawę, że historia to nie tylko Bitcoin, ale naprawdę jest to web 3.0. Przegapienie web 3.0 byłoby jak przegapienie internetu. I tak widzieliśmy mnóstwo pieniędzy, które w to weszły – podsumował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy brent | najwyższy kurs forinta | pgnig kurs akcji | kurs usd | gpw amrest | kghm akcje notowania | mercator kurs akcji | kurs korony norweskiej prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here