Naga MarketsPo niezwykle dynamicznych spadkach z początku minionego tygodnia, cena Bitcoina od ubiegłej środy (5.06.2019 r.) powoli pnie się do góry. Wzrosty te dotarły już w rejon niezwykle istotnego oporu i to od jego trwałego odrzucenia bądź pokonania zależeć będzie prawdopodobnie przyszły kierunek ruchu ceny najstarszej z walut wirtualnych.


Bitcoin testuje kluczowy opór

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że w wyniku trwających od ubiegłego tygodnia, spokojnych wzrostów rynek dotarł w końcu w okolice zakładanego przeze mnie tydzień temu poziomu 8250 USD. Jest to strefa, która w przeszłości była testowana już zarówno od dołu (jako opór), jak również od góry (jako wsparcie). Warto także zwrócić uwagę, że w chwili obecnej poziom ten zbiega się dość precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Jeżeli tylko w okolicy obecnie testowanego oporu pojawi się reakcja podażowa sygnalizująca jego odrzucenie, cena BTC mogłaby wrócić do spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno rejony 7250 USD, 6780 USD, bądź nawet 6100 USD.

Gdyby jednak obecnie testowany poziom został jednak trwale pokonany, wówczas cena Bitcoin mogłaby sięgnąć nawet okolic 9900 USD.

Bitcoin testuje kluczowy opór

BTC najgorszym coinem w ‘rodzinie’ Bitcoina

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatnich 24 godzin, zauważymy, że spośród 100 największych pod względem kapitalizacji coinów, największe wzrosty odnotował Chainlink, który zyskał niemal 39%. Sporą aprecjację raportuje również Bytom, którego cena wzrosła o ponad 24%.

Biorąc jednak pod uwagę Bitcoina i jego forki okazuje się, że najstarsza z walut wirtualnych jest najgorsza z rodziny. BTC zyskuje bowiem na przestrzeni ostatnich 24 godzin zaledwie 1,34%. Bitcoin Gold pochwalić się może wzrostami o 1,43%, Bitcoin Cash o 2,98% a Bitcoin SV aż o 7,72%.

Więcej na temat obecnej sytuacji kryptowalut w porannym programie Crypto Flash telewizji internetowej Comparic24.tv:

  • Bitcoin powoli ale realizuje cele pro-wzrostowe
  • Czy przeciętny człowiek jest w stanie poradzić sobie na rynku kryptowalutowym
  • Podaje się za Twórce Bitcoina – teraz stanie w sądzie za rzekomą kradzież
  • Górnicy kryptowalutowi zarabiają za nic?
  • Ripple wchodzi do Brazylii – koniec z przelewami trwającymi nawet 6 dni!

Sieć Bitcoina pośrednio emituje tyle CO2 co małe państwo

Emisja dwutlenku węgla generowana pośrednio przez sieć bitcoina (BTC) jest porównywalna z emisją całego Kansas City, a nawet małego kraju – wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Joule.

Christian Stoll, jeden z naukowców zaangażowanych w projekt, powiedział, że duże zużycie energii generowane przez wydobycie kryptowaluty przekłada się na znaczną emisję CO2. A ponieważ moc obliczeniowa potrzebna do kopania bitcoinów wzrosła ponad czterokrotnie od zeszłego roku, jest to problem, który stale się pogarsza. Badacz dodaje:

„Wielkość tej emisji dwutlenku węgla, w połączeniu z ryzykiem zmowy i obaw o kontrolę nad systemem monetarnym, może uzasadniać interwencję regulacyjną w celu ochrony jednostek przed sobą i innymi przed ich działaniami”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków. Złoto kontynuuje hossę,a indeksy nie chcą spadać
Następny artykułStrategia PSV: Istotna sesja handlowa na DAX – czy byki utrzymają poziomy?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here