Naga MarketsTrzy główne czynniki mogą wywołać napływ kapitału na rynek BTC od inwestorów instytucjonalnych: pozytywne nastroje wśród znanych inwestorów i instytucji, dojrzałość BTC i wzmocnienie fundamentów – uważa Joseph Young z platformy Long Hash.

  • Ekspert Long Hash przeanalizował sytuację rynku BTC.
  • Jego zdaniem na tym rynku może pojawić się duży kapitał, ale najpierw konieczne do spełnienia są konkretne warunki.

BTC interesuje dużych graczy

Young wymienia Grayscale Bitcoin Trust jako narzędzie inwestycyjne, które jest “przedmiotem publicznego obrotu na pozagiełdowej giełdzie papierów wartościowych OTC Markets”. Dodaje, że “pozwala inwestorom uzyskać ekspozycję na bitcoiny, zmniejszając ryzyko związane z bezpośrednim posiadaniem bitcoinów dla dużych inwestorów”.

Dodaje, że kiedy cena bitcoinów była rekordowo wysoka, zarządzane przez Grayscale Bitcoin Trust aktywa osiągnęło najwyższy poziom ok 3. miliardów dolarów.

Oznacza to, że kwota kapitału zainwestowanego w bitcoina głównie przez akredytowanych i inwestorów instytucjonalnych wyniosła nieco poniżej 3 miliardów dolarów – dodaje.

Dziś aktywa Grayscale Bitcoin Trust są warte już ponad 3,5 miliarda dolarów.

W pierwszym kwartale 2020 r. aż 88 proc. inwestycji Grayscale pochodziło też od inwestorów instytucjonalnych. To znacznie wyższy odsetek w porównaniu z poprzednimi latami.

Zmiana nastawienia

W ciągu ostatnich trzech lat główne instytucje finansowe w USA utrzymywały raczej wrogą postawę wobec bitcoina. W szczególności JPMorgan od dawna krytykował kryptowalutę. Teraz jednak i ten bank zmienił swoją postawę. Niedawno otworzył konta bankowe dla giełd kryptowalut Coinbase i Gemini, zwiększając wsparcie dla tej nowej branży.

Znani inwestorzy, w tym Paul Tudor Jones, zaczęli uznawać bitcoin za potencjalne zabezpieczenie przed inflacją w długim okresie. Tudor Jones ujawnił, że ma parę proc. swoich środków w BTC.

To wszystko sprawia, że fundamenty BTC umacniają się. Do tego dochodzi niedawny hanlving i rosnąca moc sieci. Brzmi jak przepis na sukces? Przekonamy się zapewne w 2021 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here