Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy kolejny w tym tygodniu odczyt instytutu IHS Markit dotyczący tym razem indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) w sektorze usługowym. Jak wynika z raportu branża w Wielkiej Brytanii notowała silną końcówkę 2016 roku i jej wzrost znalazł się właśnie na 17-miesięcznych szczytach.


Wskaźnik pokonał prognozy i wyniki listopadowe

W listopadzie PMI dla usług plasowało się na poziomie 55,20. Analitycy ankietowani przez Bloomberga zakładali, że w grudniu osunie się delikatnie do 54,70. Ostateczny rezultat przebił jednak najśmielsze oczekiwania i wyniósł 56,20.

Źródło: IHS Markit
Źródło: IHS Markit

Jak twierdzi David Noble, jeden z głównodowodzących instytutu CIPS biorącego udział w tworzeniu raportu: „Pokonując wszelkie prognozy, rok dla sektora usług kończy się na najwyższych poziomach w 2016 – wszystko za sprawą poziomów zatrudnienia i ilości przedsiębiorców wchodzących na rynek. W efekcie główny wskaźnik znalazł się na najwyższych poziomach od połowy 2015”

Funt zyskuje po danych

W efekcie publikacji popularny kabel przesuwał się na wykresie M5 o ponad 30 pipsów w górę. Minima okolic 1.23140 z pierwszych godzin sesji zatrzymały jednak dalszą aprecjację:

GBP/USD M5
GBP/USD M5

Reakcja na Eurofuncie była porównywalna. Notowania w tym momencie walczą z 50% zniesienia wzrostów z ostatnich dwudziestu czterech godzin oraz pierwszym oporem wyznaczanym na podstawie pivot points. Jeżeli strefa zostanie pokonana będziemy mogli spodziewać się dalszego umocnienia funta względem euro.

EUR/GBP M5
EUR/GBP M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here