Naga MarketsPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, lutowe rezultaty wskaźnika PMI usługowego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po nienajlepszych danych z sektora przemysłowego i budowlanego, które poznaliśmy na przestrzeni ostatnich dwóch dni (roboczych), te z sektora usługowego okazały się zdecydowanie lepsze niż oczekiwano.


Jak się okazuje, pomimo i pesymistycznych prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do poziomu 49,9 z 50,1 raportowanego przed miesiącem, ostatecznie, w lutym br. odnotowano jego wzrost aż i to aż do 51,3. Świadczy to o pozytywnym wzroście aktywności sektora usługowego w UK.

PMI usługowe z UK

– Najnowsze badania PMI wskazują, że pomimo rozkwitu aktywności w wielu sektorach przed planowanym odejściem Wielkiej Brytanii z UE, gospodarka Zjednoczonego Królestwa pozostawała w lutym br. bliska stagnacji. Dane wskazują, że w pierwszym kwartale gospodarka będzie rosła zaledwie o 0,1% (…) Optymizm biznesowy w nadchodzącym roku spadł w konsekwencji do najniższego poziomu odnotowanego kiedykolwiek w sondażu, z wyjątkiem globalnego kryzysu finansowego i lipca 2016 roku. – komentował dzisiejsze wyniki Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit

Sytuacja techniczna na notowaniach GBPPLN

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN zauważymy, że dzisiejsze odbicie wskaźnika PMI usługowego przyczyniło się do wzrostu kursu funta (GBP) powyżej 5 PLN. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie dotarł jednak jeszcze w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Okazuje się więc, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia istnieje jeszcze przestrzeń do możliwych spadków kursu funta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka traci – USD/CHF z potencjałem wzrostowym
Następny artykułKurs euro (EUR) do dolara (USD) i funta (GBP) podczas wtorkowej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here