Naga MarketsPublikacja brytyjskiego PMI dla sektora usługowego doprowadziła do umocnienia funta szterlinga względem dolara amerykańskiego. Analitycy MUFG uważają jednak, że dane makroekonomiczne z jednego przedpołudnia to za mało, aby odwrócić trend spadkowy obserwowany nieprzerwanie od połowy kwietnia.

Zgodnie z raportem IHS Markit, majowe PMI sektora usługowego w UK osiągało poziom 54,00, wobec prognozowanego 53,00 oraz 52,80 raportowanego w kwietniu. W miejscu tym warto przypomnieć, że każda wartość powyżej 50 punktów oznacza rozwój sektora według menedżerów ds. zakupowych. W początkowej reakcji na dane, GBP/USD zyskiwał 50 pipsów rysując nowe maksima sesyjne.

Zespół analityczny MUFG jest jednak zdania, że dzisiejsze odbicie będzie jedynie krótkoterminowym, a na walucie główną rolę nadal odgrywać będzie niepewność wobec Brexitu, która mocno osłabia walutę Królestwa. Bank Anglii potrzebuje więcej niż jednego dowodu na poprawę sytuacji gospodarczej, aby podnieść stopy procentowe w sierpniu bieżącego roku. Prawdopodobieństwo takiego ruchu jednak coraz bardziej się oddala, w efekcie czego zmniejszają się szanse na byczy rajd GBP.

Od strony technicznej, GBP/USD (wykres D1) zatrzymał się pod koniec maja na poziomie S/R wyznaczanym na maksimach z sierpnia zeszłego roku. Odbicie doprowadziło cenę do 61,8% zniesienia Fibonacciego, gdzie zauważalna jest reakcja podaży. Dopiero wybicie obecnego oporu pozwoli cenie ponownie przetestować okolice 1,3600 (50% Fibo oraz maksima z września 2017). Spadek pod obecne wsparcie otwiera natomiast drogę do dołków z końcówki zeszłego roku tuż nad 1,3000:

Źródło: Tradinview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here