Naga Markets


Punktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy kwietniowe rezultaty wskaźnika PMI przemysłowego dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit, Wielka Brytania kontynuuje trwającą od ponad dwóch tygodni nienajlepszą serię rozczarowujących danych dot. tamtejszej gospodarki.


Jak się okazuje, dzisiejszy odczyt na poziomie 53,9 okazał się gorszy zarówno od poprzedniej publikacji (55,1) jak również od i tak już pesymistycznych prognoz (54,9). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 54,9 z 55,1.

“Początek drugiego kwartału przyniósł dalsze straty w brytyjskim sektorze wytwórczym. Główny wskaźnik PMI spadł do 17-miesięcznego minimum (…) Szanse na podwyżkę stóp procentowych przez Bank Anglii wyglądają coraz bardziej odlegle (….) Patrząc w przyszłość, tendencja w produkcji przemysłowej prawdopodobnie utrzyma się na niskim poziomie. Słaby popyt oznaczał, że firmy odnotowują spadek liczby zaległych miejsc pracy i wzrost zapasów niesprzedanych towarów, co ograniczyło potrzebę zwiększenia produkcji w maju. Optymizm w biznesie również spadł do najniższego poziomu w ciągu pięciu miesięcy, jeśli chodzi o obawy dotyczące Brexitu, barier handlowych i ogólnego klimatu gospodarczego, który nadal jest powszechny.” – komentował Rob Dobson z IHS Markit.

GBPUSD najniżej od 12 stycznia br.

Słabe dane z Brytyjskiej gospodarki sprawiły, że w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy deprecjację funta szterlinga. Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu poziomu 1.3610.

GBPUSD Daily


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKolejne wyzwania przed OPEC
Następny artykułVive La France! Francja obniża podatki od kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here