Naga MarketsPo nienajlepszych wynikach PMI przemysłowego dla Europy Kontynentalnej, o 10:30 poznaliśmy lipcowe rezultaty tego samego wskaźnika dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, Wielka Brytania dołącza do grona europejskich gospodarek, w których zaobserwować można spowolnienie dynamiki rozwoju sektora przemysłowego.


Jak się okazuje, dzisiejszy odczyt na poziomie 54,0 okazał się gorszy zarówno od poprzedniej publikacji (54,4), jak również od i tak już pesymistycznych prognoz (54,2). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 54,3 z 54,4. Warto jednak wspomnieć, że dopóki wartość wskaźnika utrzymuje się powyżej 50 pkt, świadczy to o pozytywnym wzroście aktywności sektora przemysłowego w UK.

Ponadto, należy jednocześnie pamiętać, że w przypadku UK dane nie należą do najbardziej istotnych, gdyż sektor przemysłowy nie jest ważnym czynnikiem składowym łącznego produktu krajowego brutto.

“Od końca 2017 r. koniunktura w tym sektorze znacznie się zmniejszyła, co oznacza, że przemysł wytwórczy nie zdołał do tej pory w znaczący sposób pobudzić wzrostu PKB w ujęciu nominalnym. Lipcowe dane pokazują również, że wyniki sektora stają się coraz bardziej nierówne.” – komentuje Rob Dobson, dyrektor IHS Markit

“Na froncie cenowym przedsiębiorstwa ponownie podniosły ceny dla klientów, aby zapobiec kolejnemu nagłemu wzrostowi ich własnych kosztów, który zniweczyłby ciężko osiągane zyski. Jednak strategia ta może nie przynieść długoterminowych rozwiązań, ponieważ niepewność pozostaje wrogiem nr 1.” – dodaje Duncan Brock, Dyrektor CIPS.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPNZD zauważymy, ze kurs od kilku dni oscyluje nieco poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że rynek wstrzyma się z ewentualnym pokonywaniem bądź odrzuceniem tej strefy do jutrzejszej decyzji monetarnej Banku Anglii.

GBPNZD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BOŚ aktualizuje rekomendacje dla Comarchu, Tauronu i Enel-Medu
Następny artykułCD Projekt – regularne przepowiednie końca trendu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here