Naga Marketsccf forex comparic london londyn UK GBO godzinie 10:30 rynki poznały wyniki brytyjskiego PMI przemysłowego za grudzień. Jak wynika ze wspólnego raportu IHS markit oraz CIPS, główny wskaźnik plasował się na poziomie 56,10, zdecydowanie pokonując prognozy analityków. Dodając do tego wzrostową rewizję wyników listopadowych, otrzymujemy silny obraz lokalnej gospodarki.


Wzrost popytu korzystny dla nowych zamówień

Mediana projekcji sugerowała publikację o wysokości 53,30, natomiast wynik z poprzedniego miesiąca zrewidowano w górę do 53,60. Publikacja grudniowa była najwyższa od 30 miesięcy i mocno zaskoczyła obserwatorów rynku.

Źródło: IHS Markit
Źródło: IHS Markit

Według Roba Robsona, starszego ekonomisty IHS Markit „sektor przemysłowy Wielkiej Brytanii rozpoczyna 2017 roku od bardzo silnego akcentu. Główna publikacja plasuje się na prawie trzyletnich maksimach, a dynamika nowych zamówień wygląda najlepiej w całej historii prowadzenia sondaży”

EUR/GBP pogłębia dołki

Notowania Eurofunta w związku z dobrą publikacją notowały silniejsze osunięcie, które zatrzymało dopiero drugie wsparcie pivot point. W tym momencie jesteśmy świadkami korekty krótkoterminowej deprecjacji, jednak w pierwszej chwili EUR/GBP osuwała się o prawie 30 pipsów:

EUR/GBP M5
EUR/GBP M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here