Naga MarketsBrytyjskie FCA ostrzega przed inwestowaniem w kryptowaluty i obietnicą wysokich zyskówBrytyjskie Financial Conduct Authority (FCA), czyli odpowiednik polskiego KNF, ostrzega przed firmami, które oferują handel kryptowalutami i obiecują wysokie zyski. “Inwestowanie w kryptowaluty lub pożyczki z nimi związane zazwyczaj wiąże się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka związanego z pieniędzmi inwestorów. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy” – piszą urzędnicy w nowym komunikacie.

  • Brytyjskie władze ostrzegają przed inwestycjami w kryptowaluty. Twierdzą, że każdy, kto kupuje cyfrowe aktywa, musi brać pod uwagę, że wszystko straci.
  • FCA doradza jednak, jak nie dać się oszustom.

Uważaj na kryptowaluty!

“Podobnie jak w przypadku wszystkich spekulacyjnych inwestycji wysokiego ryzyka, konsumenci powinni upewnić się, że rozumieją, w co inwestują, jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem oraz [poznać] wszelkie mające zastosowanie zabezpieczenia regulacyjne”

Te artykuły również Cię zainteresują
– zauważa urząd.

FCA ostrzega, że jeśli stracisz pieniądze na rynku kryptowalut nie będziesz mieć “dostępu do [usług] Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Usług Finansowych (FOS) lub programu rekompensat za usługi finansowe (FSCS)”.

Dalej dodano, że inwestorzy powinni obawiać się zwłaszcza tych firm, których przedstawiciele obiecują im pewne zyski. Warto też zwracać uwagę na to, czy dane podmioty “posiadają autoryzację FCA, jeśli jest to wymagane. Od 10 stycznia 2021 r. wszystkie brytyjskie firmy zajmujące się kryptowalutami muszą być zarejestrowane w FCA zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy. Działalność bez rejestracji jest przestępstwem.”

Co robić, nie dać się oszukać?

FCA tłumaczy, jak nie dać się oszukać na rynku kryptowalut:

Krok 1: Konsumenci powinni sprawdzić, czy firma, z której usług korzystają, znajduje się w rejestrze usług finansowych lub na liście firm z tymczasową rejestracją.

Krok 2: Jeśli nie, konsumenci powinni zapytać firmę, czy jest uprawniona do prowadzenia działalności bez rejestracji w FCA.

Krok 3: Jeśli tak nie jest, FCA sugeruje, aby konsumenci wycofali swoje kryptowaluty i / lub pieniądze z platformy danej firmy.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here