Naga MarketsPoczątek każdego miesiąca nierozerwanie łączy się z publikacjami raportów PMI. Drugi dzień roboczy listopada raczy nas brytyjską publikacją Purchasing Managers Index. 


PMI dla brytyjskiego sektora budowlanego wzrósł w październiku do 50.8 punktu wobec 48.1 we wrześniu. Wzrost w sektorze budowlanym ograniczył się jednak głównie do budowy domów co częściowo zrównoważyło niższe nakłady na budowę obiektów inżynieryjnych i handlowych.Największy wzrost w sektorze budowlanym zauważalny jest w budownictwie mieszkaniowym, które może być głównym motorem wzrostów w najbliższych miesiącach. Ogromny wpływ mogą mieć jednak malejący popyt konsumentów oraz wciąż rosnące koszty.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek odczytu zdecydowanie lepszego od prognoz powstała luka wzrostowa. Szybko jednak pojawiła się reakcja podażowa, która zniosła a nawet znacznie przekroczyła te wzrosty.

GBPUSD M1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFloyd Mayweather z zarzutami SEC w związku z promowaniem ICO?
Następny artykułBitcoin pokonuje granicę $7 tysięcy!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here