Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, czerwcowe rezultaty wskaźnika PMI budowlanego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po rozczarowujących danych z sektora przemysłowego, które poznaliśmy w dniu wczorajszym, te z sektora budowlanego również uplasowały się znacząco poniżej oczekiwań.


Brytyjskie PMI budowlane najniżej od kwietnia 2009 r.

Analitycy zakładali, że czerwcowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej uplasuje się na poziomie 49,3. W praktyce okazało się jednak, że zamiast wzrostu z raportowanego w ubiegłym miesiącu poziomu 48,6, ostatecznie odnotowano znaczny spadek do zaledwie 43,1, co jest najniższą wartością tego wskaźnika od kwietnia 2009 roku.

PMI budowlane z UK

– Najnowsze badanie ujawnia słabość całego sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii (…) Opóźnienia w realizacji nowych projektów w odpowiedzi na pogłębiającą się niepewność polityczną i ekonomiczną były głównymi przyczynami podawanymi przez firmy budowlane dla najszybszego spadku całkowitej produkcji budowlanej od kwietnia 2009 roku. Podczas gdy skala spowolnienia gospodarczego nie jest w żaden sposób porównywalna ze skutkami światowego kryzysu finansowego, nagła utrata impetu w 2019 r. jest najgorszym doświadczeniem w całym sektorze od dziesięciu lat – komentuje Tim Moore, Zastępca Dyrektora IHS Markit.

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek wczorajszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie będące jednocześnie linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami.

Wybicie to potwierdziło powstanie w/w formacji a dzisiejsze, rozczarowujące dane z UK przyczyniły się do pogłębienia deprecjacji kursu funta. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji tej tendencji.

Z czysto technicznego punktu widzenia, potencjalne spadki mogłyby w tym przypadku dotrzeć nawet w rejon poprzednich dołków tj. poziomu 1.2520. Dopiero tam znajduje się bowiem najbliższe istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

Wprowadzenie do inwestowania – zapisz się na bezpłatny webinar

Kurs funta traci w wyniku słabych danych z UK
GBPUSD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFIZ? Specyficzna polska konstrukcja, której nie rozumieją inwestorzy zagraniczni
Następny artykułBitcoin po 100 000 USD – prognozuje strateg Binance
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here