Naga MarketsFlaga Wielkiej BrytaniiPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, lutowe rezultaty wskaźnika PMI budowlanego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po nienajlepszych danych z sektora przemysłowego, które poznaliśmy w miniony piątek, te z sektora budowlanego również uplasowały się znacząco poniżej oczekiwań.


Analitycy zakładali, że lutowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej spowolni jedynie symbolicznie z 50,6 poprzednio do 50,5. Ostateczny rezultat na poziomie 49,5 okazał się więc negatywną niespodzianką. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najniższa wartość wskaźnika od marca 2018 r.

Brytyjskie pMI z sektora budowlanego

– Sektor budowlany w Wielkiej Brytanii zaczął podupadać w lutym br., ponieważ nasiliły się obawy dot. przebiegu Brexitu. Ponadto, klienci zdecydowali się opóźnić podejmowanie decyzji dotyczących projektów budowlanych (…) Pojawiły się również doniesienia, że słabsze zaufanie na rynku mieszkaniowym zaczęło działać jako hamulec dla prac mieszkaniowych, co dodatkowo świadczy o tym, że budownictwo mieszkaniowe straciło dynamikę wzrostu. W związku z tym sektor budowlany jest coraz bardziej uzależniony od dużych projektów infrastrukturalnych. – skomentował dzisiejsze wyniki Tim Moore, Dyrektor Associate Economics w IHS Markit,

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od minionego czwartku spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenie 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie już w piątek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji kursu finta szterlinga.

Aby zainwestować na parach walutowych z GBP, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułComarch notuje blisko 30 mln zysku netto i prawie 50 mln zysku EBIT
Następny artykułCena Bitcoina (BTC) może spaść do 1000 dolarów (USD)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here