Naga MarketsBrexit oraz bessa na rynku kryptowalut nie powstrzymały rozwoju brytyjskiego sektora krypto. Według danych za 2018 rok firmy związane z krypto w Wielkiej Brytanii zebrały w sumie ponad 200 milionów funtów (ponad 255 mln dolarów) w ramach finansowania venture capital. 

200 milionów funtów dla krypto start-upów

Najnowsze dane o inwestycjach opublikowane przez London & Partners and Pitchbook pokazują, że brytyjskie firmy technologiczne zebrały łącznie 2,49 miliarda funtów w 2018 roku, w porównaniu z 3,12 mld funtów w roku poprzednim. Szczególnie dobrze radziły sobie startupy związane z blockchainem i kryptowalutom.

W ubiegłym roku sektor kryptowalut odnotował rekordowy wzrost, a brytyjskie firmy otrzymały ponad 200 milionów funtów finansowania venture capital. Porównując od roku 2017, wzrost to jedynie 19,11 mln funtów. Jednakże patrząc dwa lata wstecz, finansowanie wzrosło czterokrotnie.

Londyn globalnym hubem technologicznym Europy 

Pomimo spadku całkowitych inwestycji venture capital od 2017 r., liczby pokazują, że w 2018 roku zarówno Wielka Brytania, jak i jej kapitał pozostają najbardziej znaczącymi rynkami dla startupów technologicznych w Europie.

Wielka Brytania z 2,49 mld funtów finansowania venture capital dominuje pod tym względem w TOP 3. Drugie miejsce przypada Niemcom (1,38 mld funtów), a na trzecim znajduje się Francja (1,03 mld funtów).

Zobacz też: Chiny wprowadzają nowe regulacje dla dostawców blockchain

Podobne sytuacja wygląda w przypadku miast, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się Londyn (1,8 mld funtów). Kolejne miasto to Berlin (936,53 mln funtów) i na końcu Paryż (797,04 mln funtów).

Zastępca burmistrza ds. biznesu, Rajesh Agrawal powiedział: “Liczby te pokazują, że Londyn rośnie w siłę jako globalny ośrodek technologii, innowacji i kreatywności. Fantastyczny sukces naszego sektora technologicznego jest zakorzeniony w otwartości naszego miasta i naszej różnorodnej, międzynarodowej puli talentów. Bez względu na wynik Brexitu, Londyn pozostanie otwarty na innowacje, talenty i inwestycje z całego świata.”

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here