Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPunktualnie o godzinie 10:30, a więc na pół godziny po nienajlepszych danych z Niemiec i strefy euro poznaliśmy najnowsze, majowe rezultaty wskaźnika PMI przemysłowego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, najnowsze dane okazały się najgorszymi od pamiętnego referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem wspólnoty.


Spowolnienie może mieć negatywne konsekwencje dla wzrostu całej gospodarki

Jak się okazuje, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do poziomu 52,0 z 53,1 raportowanego przed miesiącem, ostatecznie, w maju br. odnotowano jego spadek aż do 49,4, co jest najgorszym rezultatem od lipca 2016 roku a więc od miesiąca następującego bezpośrednio po referendum dot. opuszczenia przez UE szereg państw członkowskich UE.

PMI przemysłowe z UK

– W maju sektor produkcyjny w Wielkiej Brytanii został ponownie opanowany przez trwającą niepewność dot. Brexitu (…) Napływ nowych zamówień spadł zarówno z rynków krajowych, jak i zagranicznych, ponieważ już wysoki poziom zapasów u producentów i ich klientów doprowadził do trudności w utrzymaniu poziomu produkcji i osiągnięciu porozumienia w tej sprawie. Na popyt wpłynęły również utrzymujące się napięcia w handlu światowym, a także firmy, które zaczęły likwidować zapasy zgromadzone przed pierwotną datą Brexitu. Według doniesień niektórzy klienci z UE również przenieśli łańcuchy dostaw z Wielkiej Brytanii (…) Przy takim popycie, tendencjach w zakresie zakupów i zapasów, które prawdopodobnie utrzymają się w dającej się przewidzieć przyszłości, obecne spowolnienie produkcji może jeszcze bardziej się nasilić i będzie miało negatywne konsekwencje dla wzrostu całej gospodarki w nadchodzących miesiącach – komentuje Rob Dobson, dyrektor IHS Markit.

Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit dodał także, że menadżerowie wyrazili głębokie zaniepokojenie w związku z ciągłym oddziaływaniem Brexitu na wysokość podaży. Zauważają oni bowiem, że znaczna część handlu została przekierowana poza Wielką Brytanię, co przyczyniło się do pierwszego od października ub.r. spadku nowych zamówień. Szczególnie niechętnie w nowe transakcje angażowali się klienci z Europy i Azji.

Kurs funta pod presją podaży

Jak można się było spodziewać, rozczarowujący rezultat wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w UK przyczynił się do deprecjacji kursu funta. Spadki te nie są jednak tak silne, jak można by się tego spodziewać biorąc pod uwagę słabość powyższego raportu.

Do handlu na parach walutowych z GBP i polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs funta wobec dolara amerykańskiego
GBPUSD M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 03.06.2019 USD/JPY, CHF/JPY
Następny artykułMarek Dietl: Akcje parkietu GPW są niedowartościowanie. Optymizm powróci?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here