Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPo nienajlepszych wynikach PMI przemysłowego dla Europy Kontynentalnej, o 10:30 poznaliśmy styczniowe rezultaty tego samego wskaźnika dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, dane z Wielkiej Brytanii również okazały się znacząco gorsze od oczekiwań.


Jak się okazuje, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do poziomu 53,5 z 54,2 raportowanego przed miesiącem, ostatecznie, w styczniu br. odnotowano jego spadek aż do 52,8. Warto przy tym jednak pamiętać, że dopóki wartość wskaźnika utrzymuje się powyżej poziomu 50 pkt., świadczy to o wzroście aktywności sektora przemysłowego w Zjednoczonym Królestwie.

PMI Przemysłowe z UK

– Na początku 2019 roku brytyjscy producenci kontynuowali przygotowania do Brexitu. Zapasy środków produkcji rosły w najszybszym tempie w 27-letniej historii badania, ponieważ zwiększono aktywność zakupową, aby złagodzić potencjalne zakłócenia w łańcuchu dostaw w nadchodzących miesiącach. Pojawiły się również sygnały, że zapasy wyrobów gotowych są wzmacniane w celu zapewnienia, że magazyny są dobrze zaopatrzone w celu spełnienia bieżących zobowiązań umownych.

– Pomimo chwilowego ożywienia (…) podstawowe tendencje w zakresie produkcji i nowych zamówień pozostały w najlepszym razie słabe. Wzrost napływu nowych zamówień gwałtownie zwolnił, a nowe zamówienia eksportowe były bliskie stagnacji, co przyczyniło się do najsłabszej tendencji w produkcji od miesiąca następującego po referendum w UE (lipiec 2016). W oparciu o historyczne powiązanie z oficjalnymi danymi, styczniowa ankieta jest spójna z dalszym solidnym spadkiem wielkości produkcji, co oznacza, że w pierwszym kwartale przemysł przetwórczy będzie prawdopodobnie działał jak hamulec dla gospodarki. – komentował Rob Dobson z IHS Markit.

Spoglądajac na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, ze kurs od kilku dni oscyluje w okolicy gónrego ograniczenia wczesniejszego kanału spadkowego. Dopiero trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTMS: raport z rynku pracy USA traci na mocy
Następny artykułPiątkowe kursy walut – funt, euro, dolar i frank, 1 lutego 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here