Naga MarketsNapis TAX dotyczący podatków umieszczony na kalkulatorzeEddie Hughes – członek brytyjskiego parlamentu – zaproponował możliwość regulowania podatków za pomocą kryptowalut. Daily Express donosi, że poseł lobbuje za płatnością podatków lokalnych oraz rachunków za media z wykorzystaniem Bitcoina lub jego alternatyw. Opłatę tę uiszcza się każdego miesiąca na bazie wartości nieruchomości oraz liczby osób ją zamieszkujących.

Hughes chce większej adopcji kryptowalut

Hughes jest członkiem Partii Konserwatywnej. W artykule opublikowanym przez Daily Express powiedział: „Niedawno spotkałem się z członkami Royal National Lifeboat Institution, która już teraz akceptuje dotacje za pomocą kryptowalut. Skoro jest to możliwe, to co powstrzymuje nas przed możliwością płacenia podatku od nieruchomości i innych rachunków za pomocą Bitcoina? Nigdy nie byliśmy uważani za progresywny kraj, może pora to zmienić?”

Hughes jest pozytywnie nastawiony do kryptowalut i technologii blockchain już od jakiegoś czasu. W czerwcu podkreślał zalety korzystania z łańcucha blokowego podczas cotygodniowej sesji parlamentu z premier May. Powołał się na fakt, że niektóre kraje były w stanie zaoszczędzić nawet 2% PKB dzięki tej technologii.

W lipcu poseł opublikował artykuł, który został opublikowany przez FREER – inicjatywę Instytutu Stosunków Gospodarczych mającą na celu promocję wolności gospodarki i społeczeństwa. W tekście zaproponował szereg rozwiązań związanych z blockchainem, między innymi stworzenie międzynarodowego łańcucha bloków z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz urzędu zajmującego się rozwojem tej technologii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Blockchain możliwością na wprowadzenie oszczędności

Hughes chce również wprowadzić długoterminową strategię, której celem byłoby osiągnięcie przez departamenty rządowe oszczędności na poziomie 1% dzięki wykorzystaniu blockchain oraz innych nowych technologii.

Hughes jest zdania, że adopcja kryptowalut i technologii blockchain jest spowolniona przez brak wiedzy na jej temat. „Należy stworzyć platformę skierowaną do ogółu społeczeństwa, gdzie będzie można zapoznać się z tematem kryptowalut w bezpieczny i łatwy sposób” – powiedział.

Parlament brytyjski od jakiegoś czasu przygląda się kryptowalutom, ale wygląda na to, że jeszcze nie wie, jak się zabrać za tę kwestię. Pojawiły się już głosy o konieczności zwiększenia regulacji. „Kryptowaluty to obecnie Dziki Zachód” – zaapelowała grupa brytyjskich regulatorów. Według Jeffa Kaufmanna proces regulowania rynku kryptowalut w kraju może potrwać nawet dwa lata.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here