Naga MarketsAkcje izraelskiego brokera CFD Plus500 traciły w trakcie poniedziałkowego handlu nawet 13%, reagując na ostrzeżenie firmy dotyczący „ponadprzeciętnych wyników” w pierwszej połowie bieżącego roku zawdzięczanych wzmożonej zmienności na rynkach inwestycyjnych, których najpewniej nie uda się powtórzyć w kolejnych 6 miesiącach ze względu na następujące zmiany regulacyjne.

Ostrożnościowy ton Plus500 przysłania blask prawie trzykrotnemu wzrostowi bazowych zysków. Te wyniosły w minionym półroczy 261 milionów dolarów, w porównaniu z 90 milionami raportowanymi w tym samym okresie rok wcześniej:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Ciężko jest zakładać, że ponadprzeciętne wyniki osiągane w H1 2018 uda się powtórzyć w kolejnym okresie, biorąc pod uwagę fakt zmian regulacyjnych w Europie odpowiadającej za 30% przychodów przedsiębiorstwa” – podała spółka w komunikacie.

Rynek bardzo szybko przetrawił więc dobre wyniki podmiotu i skupił się na ostrzeżeniu dotyczącym perspektyw na kolejne kwartały. W efekcie spółka notowała spore osunięcie, tracąc po godzinie 11:00 prawie 9%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOsTRY epizod awersji do ryzyka
Następny artykułDanske Bank o lirze tureckiej i dalszym kursie EUR/USD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here