Naga MarketsBrytyjski KNF ostrzega: Uważaj na klon brokera Plus500
Atak klonów na rynku platform inwestycyjnych

Odpowiedzialny za regulacje rynki finansowego w Wielkiej Brytanii organ Financial Conduct Authority (FCA) poinformował w poniedziałek, 1 lutego 2021 roku, że ostrzega inwestorów detalicznych przed „klonem” licencjonowanego brokera Plus500, jednego z największych na Wyspach i notowanego na londyńskiej giełdzie.

  • Jak tłumaczy FCA, „klon” to firma, która próbuje podszywać się pod licencjonowany podmiot wyłudzając tym samym dane osobiste oraz środki finansowe od inwestorów detalicznych
  • Klon Plus500 posługuje się adresem stron internetowych oraz ich szatą graficzną łudząco przypominającymi oryginalną witrynę
  • Podszywający się podmiot oferuje stabilne 12,5% zwrotu z inwestycji co tydzień na rynku kryptowalut

Uwaga na fałszywą platformę Plus500, ostrzega FCA

Broker Plus500 jest jednym z największych i najpopularniejszych w UK wśród lokalnych oraz europejskich inwestorów detalicznych. W przeszłości więc już wielokrotnie regulatorzy ostrzegali przed firmami-klonami podszywającymi się pod regulowany podmiot.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym razem FCA zwraca uwagę na działalność platformy oferującej swoje usługi pod adresami internetowymi: https://www.plus-500.ltd/, https://www.plus500.ltd/. Oszuści dzwonią z numeru telefonu: +44 7476547304 podając się za przedstawicieli Plus500 i oferując inwestycje poprzez platformę blockchain, która tygodniowo ma gwarantować 12,5% zwrotu z inwestycji.

– Oszuści wykorzystują dane podmiotów, które autoryzujemy, aby przekonać ludzi, że pracują dla prawdziwej, licencjonowanej firmy – komentuje FCA.

Jak przypomina brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), broker Plus500 oferuje swoje usługi poprzez witrynę: www.plus500.co.uk, korzysta z numeru telefonu: +44 02038761641 i posiada licencję o numerze 509909.

Strona internetowa firmy-klona
Oryginalna strona Plus500

Plus500 Jest wiodącym na rynku dostarczycielem kontraktów CFD, oferującym doskonałe warunki handlu akcjami, na rynku Forex, towarami, ETF-y, opcje i indeksami z zastosowaniem innowacyjnej technologii inwestycyjnej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here