Naga Markets“Kiełkujące” nowe kryptowaluty trafiły na listę ostrzeżeń FCA

Chcąc najszybciej zdefiniować termin ICO, można przyrównać go do giełdowego IPO, czyli debiutu notowań danej spółki. W tym przypadku inwestor ma jednak do czynienia z wirtualnymi walutami. Zdaniem brytyjskiego odpowiednika polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, FCA, zbieranie funduszy w związku z wchodzeniem na rynek nowych cyfrowych moment może nieść spore ryzyko dla inwestorów indywidualnych.


Spekulacyjne inwestycyjne o podwyższonym ryzyku?

Initial Coin Offering, czyli ICO, w ostatnim miesiące stały się nowym, niezwykle popularnym trendem w świecie kryptowalut. Podobnie jak giełdowe IPO służą do zgromadzenie kapitału przez przedsiębiorstwo emitujące daną cyfrową walutę. Traderzy zainteresowani udziałem w ICO dokonują wpłat w tradycyjnych środkach (np. USD) lub popularnych kryptowalutach (BTC, ETH, itd.), a w zamian otrzymują określoną ilość nowej kryptowaluty w momencie jej debiutu. Takowy token może reprezentować wartość przedsiębiorstwa, opłatę za skorzystanie z przyszłych usług lub nie posiadać żadnej fizycznej wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
FCA zwraca uwagę, że ICO dotyczą projektów znajdujących się zazwyczaj w bardzo wczesnych fazach rozwoju, w związku z czym inwestycje są typowo spekulacyjne i z góry obarczone wysokim ryzykiem. „Każdy inwestor powinien być świadomy potencjalnych niebezpieczeństw i dokładnie przeanalizować każdy projekt, jeżeli myśli o zakupieniu cyfrowych tokenów. Finansowanie ICO powinno być formą inwestycyjną skierowaną jedynie do doświadczonych traderów, posiadających pewność co do wysokiej jakości danego projektu, będąc jednocześnie przygotowanym na potencjalne straty”.

Główne czynniki ryzyka jakie identyfikuje FCA zaprezentowano poniżej:

  • Brak regulacji ze strony FCA, brak biura na terenie UK
  • Brak zabezpieczenia inwestorów w związku z brakiem odpowiednich licencji
  • Duża zmienność ceny i brak gwarancji jej stabilności
  • Potencjalna szansa nieuczciwych pobudek podmiotów emitujących nową kryptowalutę
  • Projekty znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju

FCA zachęca jednocześnie inwestorów detalicznych do informowania o działalności przedsiębiorstw oferujących ICO, jeżeli pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, że zbiórka funduszy nosi znamiona przestępstwa lub jest nielegalna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here