Brytyjski funt spada do zakresu 4,98 PLN i broni się. Co dalej z GBP/PLN?Kurs funta szterlinga wobec złotego jak widać potrafi się jeszcze bronić przed mocniejszymi spadkami. Nie było to jednak proste ponieważ jak widać po wykresie H4 pary walutowej GBP/PLN, ta najpierw nadbiła wsparcie testując cierpliwość i siłę strony popytowej, po czym dopiero wygenerowała ruch wzrostowy. Patrząc aktualnie na wykres rynku funta szterlinga podczas wczesnych godzin można wywnioskować, że rynek ten ma szansę na przetestowanie zakresu ceny uśrednionej. Warto zatem wziąć pod uwagę podejścia na dzisiejszej sesji.

  • Funt szterling wobec złotego spada do wsparcia, jednak broni się przed spadkami
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,02 PLN
  • Oznacza to możliwość dalszych podejść – do zakresu 5,04 PLN – 5,05 PLN
  • Wzrosty na funcie szterling nie są zatem oddalone, rynek nadal jest w grze

Funt szterling pokazuje obronę najważniejszego wsparcia – para z funtem nadal w longu?

Zdaje się, że wczesna ocena o tym, że funt szterling może pikować była za wczesna. Jak się okazuje, rynek przetestował jednak zakres wsparcia, co było opisywane podczas wczorajszej sesji, jednak nie wyłamał tego zakresu. Co prawda do tego właśnie służy wsparcie cenowe, jednak przy tak mocnych zejściach można było oczekiwać wyłamania zakresu. Tak się jednak nie stało – a obecnie para walutowa GBP/PLN może walczyć o wyższe zakresy, takie jak m.in przetestowanie poziom 5,05 PLN podczas kolejnych godzin piątkowej sesji.

Warto zatem będzie przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego, ponieważ wszystko wskazuje na to, że szansa na odbicie jest duża. Przynajmniej w ramach potwierdzeń wyłamania średniej kroczącej, która pokaże, czy rynek dalej może spadać, czy też wraca on do wzrostu.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 06.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 06.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here