Brytyjski funt dociera do 4,95 PLN. Para GBP/PLN z szansą wyłamania lokalnego oporuKurs funta szterlinga w czwartek dociera do zakresu górnego ograniczenia toczącej się konsolidacji. Jednak sposób, w jaki para GBP/PLN to zrobiła może sprawiać wrażenie, że wyłamanie tego zakresu może być jedynie formalnością. Warto jednak pamiętać, że para znajduje się bądź co bądź w sekwencji spadkowej i handel na wybicie obarczony będzie większym ryzykiem. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBP/PLN, czyli funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego, aby ocenić potencjał dalszego ruchu. 


Kurs funta szterlinga dociera do górnego ograniczenia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego utrzymuje się jeszcze w konsolidacji
  • Para GBP/PLN atakuje jednak górne organicznie tego ruchu
  • Oczekiwanie na wybicie górnego zasięgu jest duże
  • Jeśli para z funtem szterlingiem wyłamie opór, można będzie oczekiwać dalszych wzrostów

Brytyjska waluta podczas dzisiejszej sesji zdecydowanie pokazuje siłę. Choć jeszcze podczas wczorajszej sesji rynek testował dolne ograniczenia boxa, dziś znajduje się pod jego górnym ograniczaniem – wskazując na możliwość wyłamania tego oporu. O takiej szansie świadczy przede wszystkim sposób w jakim para GBP/PLN wykonała podejście – szybka i mocna świeca H4, dająca szansę na dalsze podejścia. W tym momencie jeśli w dalszym ciągu sentyment ten zostanie utrzymany – test zakresu średniej kroczącej, stanowiącej dla wykresu zakres ceny uśrednionej – może być wykonany.

Aktualnie średnia przebiega w zakresie poziomu 5,00 PLN, czyli dokładnie tam, gdzie para GBP/PLN ma klasyczny opór oraz psychologiczną barierę pełnego poziomu. Wszystko póki co wskazuje na to, że szansa na wyrwanie się z obecnego impasu i wykonanie podejścia jest bardzo realna, warto obserwować jednak wykres.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 04.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 04.06.2020 GBP/PLN


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here