Naga MarketsObecny kryzys gospodarczy a właściwie wprowadzony z jego powodu lockdown zmienił nawyki zakupowe wielu ludzi. Znaczna część handlu przeniosła się bowiem do internetu, co w naturalny sposób tłumaczy dlaczego spółki technologiczne radzą sobie w obecnych czasach lepiej niż zdecydowana większość tradycyjnych biznesów. Jak na tym wszystkim można jednak zarobić?

  • Brytyjski fundusz zarządza 245 mld dolarów
  • Koronawirus przyspieszył zmiany w gospodarce

Nowe technologie przyszłością światowej gospodarki

Mark Urquhart, który pomaga zarządzać długoterminowym funduszem Baillie Gifford & Co już ponad dekadę temu przewidywał, że wraz z biegiem czasu dojdzie do zasadniczej zmiany stylu życia wielu ludzi. Był on przekonany, że spółki technologicznej najlepiej poradzą sobie z przystosowaniem do nowych warunków.

Zarządzany przez niego fundusz już od dawna inwestuje w spółki, które mogą skorzystać z rosnącego trendu usług online i pracy zdalnej.

– Przyglądaliśmy się firmom, które mogą skorzystać w dłuższej perspektywie na zmianach. To, co zrobił wirus, przyspieszyło niektóre zmiany, być może otworzyło umysły ludzi, do konsumpcji na różne sposoby. I zdają sobie sprawę z wygody. Gospodarka jest bardziej elastyczna. Widzimy, że te firmy będą większe za 10 lat – powiedział Urquhart, który pracuje w funduszu zarządzającym 245 mld dolarów.

Według danych Bloomberga, w zestawieniu obrazującym trzyletnie stopy zwrotu, fundusz bije na głowę 99% konkurentów, zaś w ujęciu rocznym osiąga wyniki lepsze od 62% funduszy.

Inwestuje on m.in. w Netflix Inc. i Tencent Holdings Ltd., holenderską platformę płatniczą Adyen NV. oraz Peloton Interactive Inc.

Znaczną część bo aż 8,46% funduszu stanowią akcje Amazona, które były jednym z pierwszych zakupów po powstaniu funduszu w 2005 roku. Od tego czasu jego akcje wzrosły o niemal 5900%. W 2008 roku fundusz zainwestował także w alfabet, w 2010 r. w Tencent i Baidu Inc., a w 2015 roku Alibaba Group Holding.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPsychologia w tradingu – początkujący. Webinar dziś o 18:00
Następny artykułBank Pekao ma kwalifikowany podpis elektroniczny od Asseco Data Systems
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here