Naga MarketsPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze dane z Wielkiej Brytanii dotyczące przede wszystkim produkcji przemysłowej dokonanej w listopadzie minionego roku. Inwestorzy skupili się jednak na negatywnych informacjach płynących z raportu bilansu handlowego – pogłębiony deficyt w handlu międzynarodowym negatywnie wpływa na wycenę GBP.


Rozpoczynając od przyjemniejszej części dzisiejszych publikacji, omówimy listopadową zmianę w poziomie produkcji przemysłowej na terenie Wielkiej Brytanii. Te dane okazały się zaskakująco pozytywne, wskaźnik w ujęciu miesięcznym wzrósł o 2,1% wobec prognoz na poziomie 0,8%. Również roczną zmianę wskaźnika należy odczytać pozytywnie – listopadowa zmiana o 2% kontynuuje pozytywny trend wzrostowy w produkcji przemysłowej (pomimo wpadki jaka miała miejsce w październiku). Jak informuje ONS, za wzrost produkcji w listopadzie 2015 odpowiada przede wszystkim lepsza koniunktura w górnictwie oraz kopalnictwie.

figure-1_-seasonally-adjusted-production-and-manufacturing-nov-2006-to-nov-2016-uk
źródło: www.ons.gov.uk

Zdecydowanie gorzej przedstawia się natomiast brytyjski bilans handlowy. W listopadzie, deficyt handlowy Wielkiej Brytanii pogłębił się bardziej niż zakładały to prognozy. Szeroki wskaźnik znalazł sie w tym momencie na poziomie -12,16 mld GBP, rynkowy konsensus zakładał wzrost deficytu do zaledwie 11,2 mld GBP.

Gorzej przedstawia się również bilans z krajami spoza Unii Europejskiej. Zamiast prognozowanych trzech miliardó funtów, deficyt handlowy Wielkiej Brytanii wyniósł 3,58 mld GBP.

źródło: www.ons.gov.uk
źródło: www.ons.gov.uk

Reakcja rynku na najnowsze dane jest jednoznacznie niedźwiedzia, funt traci do większości z głównych walut:

GBP/USD

Para znalazła wsparcie w okolicy 1,2100
Para znalazła wsparcie w okolicy 1,2100

EUR/GBP

Popularny cross zaskoczył bezkierunkową zmiennością
Popularny cross zaskoczył bezkierunkową zmiennością


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRegulator ostrzega przed fałszywymi e-mailami
Następny artykułGrupa ZUE kontynuuje wzrosty
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here