Naga Marketsbrytyjska sprzedaż detalicznaTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było i dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o listopadowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo mieszanych oczekiwań okazała się jednak nie lada rozczarowaniem. 


Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w listopadzie, główne wskaźniki retail sales notowały znaczne spadki w stosunku do ubiegło-miesięcznych rezultatów:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: -0,6%, prognoza 0,3%, poprzednio -0,1%
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 1,0%, prognoza 2,1%, poprzednio 3,1%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: -0,6%, prognoza 0,3%, poprzednio -0,1% (po dodatniej rewizji z -0,3%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 0,8%, prognoza 1,9%, poprzednio 2,7%

W raporcie przeczytać możemy, że wzrost ilości kupowanych towarów w ujęciu rocznym zaledwie o 1,0% jest najgorszym rezultatem od kwietnia 2018 roku. Równocześnie podano także, że w listopadzie 2019 r. udział sprzedaży internetowej w całości sprzedaży detalicznej wyniósł 18,7%, podczas gdy w październiku 2019 r. wynosił 19,1%.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że rozczarowujące dane dot. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii przyczyniły się do niewielkiej deprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego.

Weź udział w darmowym webinarze:
Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD M15

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złota (XAUUSD) zmaga się z kluczowym oporem. Sprzedający wygrają tę walkę?
Następny artykułBitcoin będzie nadal tracił pomimo środowego odbicia. Bączkowski celuje w 6500 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here