Naga Marketsbrytyjska sprzedaż detalicznaTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było i dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o grudniowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo i tak już pesymistycznych oczekiwań, okazała się jeszcze gorsza.


Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w grudniu 2018 r., główne wskaźniki retail sales notowały znaczne spowolnienie zarówno w stosunku do prognoz jak również ujemnie zrewidowanych wyników z poprzendiego miesiąca:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: -0,9%, prognoza -0,8%, poprzednio 1,3% (po ujemnej rewizji z 1,4%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 3,0%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,4% (po ujemnej rewizji z 3,6%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: -1,3%, prognoza -0,6%, poprzednio 1,0% (po ujemnej rewizji z 1,2%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 2,6%, prognoza 3,9%, poprzednio 3,5% (po ujemnej rewizji z 3,8%)

Sprzedaż detaliczna w UKSpoglądając jednak na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta szterlinga pozostał obojętny na te, niezwykle pesymistyczne wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. W pierwszej chwili po publikacji dostrzec można było nawet niewielkie umocnienie GBP.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD M15

Jeżeli zatem tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs pary walutowej GBPUSD mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice górnego ograniczenia trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Trumpowi bardzo zależy na zawarciu porozumienia z Chinami
Następny artykułCHF/JPY w kanale spadkowym. Gdzie może kierować się po wybiciu? – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here