Naga MarketsKurs funta się załamał! Sprzedaż detaliczna w UK spada najszybciej w historiiPunktualnie o godzinie 8:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Marcowe odczyty nie pozostawiają złudzeń. Sektor handlowy w Wielkiej Brytanii (i nie tylko) mocno ucierpiał z powodu lockdownu wywołanego globalną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

  • Lockdown szkodzi brytyjskiej gospodarce
  • Brytyjska sprzedaż detaliczna spada najszybciej w historii

Retail Sales spada najszybciej w historii

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w marcu br., główne wskaźniki retail sales notowały znaczne spadki w stosunku do ubiegło-miesięcznych rezultatów:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Sprzedaż detaliczna m/m: -5,1%, prognoza -4,0%, poprzednio -0,3%
  • Sprzedaż detaliczna r/r: -5,8%, prognoza -4,7%, poprzednio 0,0%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: -3,7%, prognoza -3,5%, poprzednio -0,5%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: -4,1%, prognoza -4,7%, poprzednio 0,4%

Warto zwrócić uwagę, że obecny spadek sprzedaży detalicznej w ujęciu rocznym jest pierwszym od października 2017 roku. Wówczas deprecjacja wynosiła jednak zaledwie 0,3%, podczas gdy obecnie jest to aż 5,8%, co jest największym spadkiem brytyjskiej retail sales w historii.

Kurs funta wybija dołem z kanału wzrostowego

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że rynek ten poruszał się w ostatnim czasie spokojnie na północ tworząc formację kanału wzrostowego. Ostatnia deprecjacja funta wobec dolara amerykańskiego doprowadziła jednak do wybicia dołem z tego układu, co przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 1,2306 USD, bądź nawet 1,2260 USD.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do analizy technicznej

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBest zaktualizował wartość posiadanych portfeli na łączną kwotę 42 mln zł
Następny artykułKurs dolara i cena ropy w górę, Wall Street oddaje jednak zyski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here