Naga MarketsPo nocnej decyzji monetarnej Reserve Bank of New Zealand oczy inwestorów zwrócone są w kierunku Bank of England, który podejmie swoją decyzję dzisiejszego popołudnia. Zanim to jednak nastąpi, zapoznaliśmy się z paczką danych dotyczących między innymi rozmiaru produkcji przemysłowej. Jak poranne dane wpływają na funta?


Najważniejszą, z punktu widzenia inwestora składową porannych publikacji jest zmiana produkcji przemysłowej w marcu. Ta kurczy się o 0,1% – nieco mniej niż oczekiwali tego ankietowani ekonomiści, którzy spodziewali się utrzymania dynamiki na poziomie -0,2% w skali miesiąca. W ujęciu rocznym dynamika wskaźnika rośnie z 2,5% do oczekiwanych przez rynek 2,9%.

Mamy więc do czynienia z kontynuacją trendu spadkowego w odczytach, które zdaniem Office for National Statistics nie zostały pogorszone przez silne, marcowe śnieżyce na Wyspach.

Gorzej jest również z bilansem handlowym Wielkiej Brytanii. Deficyt w handlu międzynarodowym rośnie do poziomu 12,29 mld funtów, zauważalnie przekraczając oczekiwania ekonomistów (-11,2 mld GBP). Doszło również do nieoczekiwanej rewizji odczytu z lutego – ostateczne wyliczenia wskazują na deficyt w wysokości 10,41 mld GBP.

Reakcja rynku

Ze względu na popołudniową decyzję BoE w sprawie polityki monetarnej banku, reakcja na najnowsze dane z brytyjskiej gospodarki okazała się względnie niewielka. Rynek czeka na wyniki głosowania MPC oraz raport inflacyjny Banku. Wątpliwe jest by poranne odczyty wpłynęły na decyzję członków MPC, którzy zgodnie z rynkowymi prognozami pozostawią brytyjskie stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

GBPUSD odbija od okolic 1,3530 kierując się w stronę oporu w rejonie 1,3590. 

EURGBP po teście okolic poprzedniego, lokalnego szczytu powraca do spadków:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here