Naga MarketsInwestorzy detaliczni z Polski, którzy korzystają z usług brokerów licencjonowanych przez brytyjską Financial Conduct Authority (FCA) powinni zwrócić szczególną uwagę na swoją skrzynkę mailową. Mogły w niej bowiem znaleźć się wiadomości próbujące podszywać się pod regulatora rynków finansowych z UK.


FCA radzi: usuń maila i nie otwieraj zawartości

W ostrzeżeniu FCA wystosowanym dzisiaj czytamy o skrzynce mailowej fca.updates@fca.org.uk. Komisja nie informuje co znajdowało się wewnątrz maila oraz czego dotyczyła jego treść, podaje jedynie, że ktoś próbował podszywać się pod instytucję i zaleca jego natychmiastowe usunięcie.

Warto przypomnieć, że ostatni raz podobne ostrzeżenie regulator wydał 16 grudnia 2016 roku. Dotyczyło wtedy adresu mailowego press.office@fca.org.uk, z którego miała być wiadomość zatytułowana „FCA Regulation 2017” – co mogło sugerować, że treść zawiera w sobie informacje o planach regulacyjnych brytyjskiego odpowiednika KNF.

W tym miesiącu również inna europejska komisja nadzoru informowała o potencjalnych oszustach. Mowa tutaj o CySEC, który 8 marca wypuścił oficjalne ostrzeżenie. Podszywacze mieli wykorzystać znaki graficzne regulatora w celu wyłudzenia poufnych danych oraz środków finansowych od inwestorów detalicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here