Naga MarketsNajważniejszymi danymi z środowego przedpołudnia pozostają brytyjskie indeksy inflacyjne. Z opublikowanego o godzinie 10:30 raportu Office for National Statistics dowiedzieliśmy się, że dynamika CPI w sierpniu tego roku wyniosła zaskakujące 2,7% w ujęciu rocznym. Ostatni ttak dobry odczyt opublikowany był w marcu tego roku. 


Rosnący poziom cen dóbr konsumenckich oraz kulturalnych, a także usług, transportu i odzieży okazał się największy od pierwszego kwartału tego roku – czytamy w raporcie ONS. Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w sierpniu rośnie o 2,7% w ujęciu rocznym wobec 2,5% wzrostu odnotowanego w lipcu.

Nieco gorzej jest w przypadku inflacji producenckiej. PPI rośnie zaledwie o 2,9% w porównaniu do 3,1% w lipcu 2018 roku. Mimo wszystko, taki obrót spraw okazał się zgodny z konsensusem rynkowym.

Razem z raportami ONS opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące średnich cen nieruchomości w Zjednoczonym Królestwie. W lipcu 2018 roku potrzeba było ponad 231 tys. funtów by zakupić posiadłość w Wielkiej Brytanii. Oznacza to wzrost o 3,1% w porównaniu z danymi sprzed roku. Ceny w lipcu okazały się również o 1,2% wyższe od tych raportowanych w czerwcu.

Reakcja rynku

Zdecydowanie lepsze od prognozowanych dane wspierają byki na funcie. GBPUSD gwałtownie wyrywa się z formacji trójkąta i zaznacza swoją obecność powyżej 1,3200:

Wyraźną reakcję kupujących widzimy również na wykresie EURGBP, które nieubłaganie zmierza ku dolnemu ograniczeniu kanału spadkowego:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here