Naga MarketsJednym z najważniejszych odczytów makroekonomicznych w godzinach przedpołudniowych były niewątpliwie rezultaty brytyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI) za marzec br. Niekorzystne rezultaty spowodowały dynamiczną deprecjację funta szterlinga.


Inflacja konsumencka (CPI) to wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/ rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost na poziomie 2,7% r/r oraz 0,3% m/m indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w marcu zaledwie o 2,5% r/r i 0,1% m/m.

Największy wpływ na mniejszą dynamikę wzrostu cen w okresie między lutym 2018 r. a marcem 2018 r. miał wzrost cen odzieży i obuwia o mniej niż rok temu, przy czym efekt ten wynikał głównie z asortymentu odzieży damskiej. – czytamy w raporcie.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że słabe dane z Wielkiej Brytanii wpłynęła na silną deprecjację funta szterlinga. W ciągu zaledwie pierwszych 10 min po publikacji kurs kabla osunął się bowiem o niemal 80 pips.

GBPUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBiałas (TMS): Dziwaczna słabość franka
Następny artykuł“Przyszłość doszła” – Pornhub oferuje kryptopłatności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here