Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy szereg danych z Wielkiej Brytanii w tym dane na temat cen towarów i usług konsumenckich (CPI) publikowane przez Office for National Statistics. Wskaźnik w ostatnich 12 miesiącach wyniósł 2,4% zgodnie z oczekiwaniami analityków.


Wskaźnik obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/ rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

W przypadku wskaźnika CPIH, 12 miesięczny odczyt wyniósł 2,3% w porównaniu z 2,2% w kwietniu. Indeks spada od jesieni ubiegłego roku kiedy zanotował szczyt na 2,8%, w maju widać niewielki odbicie w związku z okresem poświątecznym.

Największy wzrostowy wpływ pojawił się w transporcie +4,6%, natomiast duży spadek rok do roku względem maja 2017 roku widać w artykułach gospodarstwa domowego.

Reakcja rynku

Para GBPUSD po danych wybija dołem wsparcie tworzone przez ostatnie dni, ruch nabrał przyspieszenia schodząc do dolnego ograniczenia kanału trendowego. W bezpośredniej bliskości znajduje się wsparcie 1.3300 z 5 czerwca br., natomiast najbliższy opór na zasadzie zmiany biegunów powinien znajdować się przy 1.3350.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForexConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrognozy FOMC: Wszyscy czekają na podwyżki stóp. Co zrobi Powell?
Następny artykułCzy rok 2018 będzie rokiem wkroczenia blockchain do głównego nurtu finansowego?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here