Naga MarketsRynek poznał wyniki brytyjskiego PKB za miniony kwartał
Rynek poznał wyniki brytyjskiego PKB za miniony kwartał

O godzinie 10:30 rynki poznały paczkę danych z Wielkiej Brytanii – pośród inwestycji biznesowych oraz rachunku bieżącego, inwestorzy największą uwagę zwrócili na odczyty produktu krajowego brutto w trzecim kwartale 2016 roku.


Mieszane wyniki PKB

Z jednej strony dynamika brytyjskiego PKB w ujęciu rocznym notowała osunięcie do 2,2% (przy wyniku poprzednim i prognozach 2,3%). Z drugiej jednak dynamika kwartalna (w stosunku do Q2 2016) okazała się lepsza i wyniosła 0,6% (projekcja i poprzednio 0,5%). Wszystkie dane z UK publikowane o 10:30 poniżej:

Źródło: pl.investing.com
Źródło: pl.investing.com

Mniejszy deficyt rachunku bieżącego został przyćmiony przez wyraźny spadek dynamiki inwestycji biznesowych w trzecim kwartale. Może to być spowodowane widmem zbliżającego się Brexitu i przekładaniem decyzji inwestycyjnych do czasu, aż sprawa zostanie dokładniej wyklarowana.

Historyczne ujęcie brytyjskiego PKB kwartał do kwartału. Źródło: ONS
Historyczne ujęcie brytyjskiego PKB kwartał do kwartału. Źródło: ONS

Szterling pozytywnie reaguje na dane

Wszystko wskazuje na to, że rynek najmocniej wycenił informację o kwartalnej zmianie dynamiki produktu krajowego brutto i dzięki pozytywnej niespodziance GBP/USD mógł wzrastać. Notowania odbijają w tym momencie już o 25 pipsów od piątkowych minimów, pokonując między innymi 38.2% zniesienia deprecjacji intraday:

GBP/USD M5
GBP/USD M5

EUR/GBP to praktycznie lustrzane odbicie sytuacji na kablu. Eurofunt po rozrysowaniu maksimów sesyjnych osuwa się po danych , w tym momencie walcząc z 23.6% zniesienia Fibonacciego:

EUR/GBP M5
EUR/GBP M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here