Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKJedną z ważniejszych publikacji wtorkowego przedpołudnia był raport Office for National Statistics (ONS) dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w maju 2020 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas.

  • PKB Zjednoczonego Królestwa wzrósł w maju br. o 1,8 proc.
  • PKB UK skurczył się w ciągu 3 ostatnich miesięcy o 19,1 proc.
  • Kurs funta pod presją podaży

Kryzys uderza w Wielką Brytanię

Najnowsze dane brytyjskiego urzędu statystycznego wskazują, że tamtejsza gospodarka rozwijała się w maju bieżącego roku w tempie 1,8 proc., co okazało się nie lada zaskoczeniem. Po spadku o 20,4 proc. w kwietniu br. ekonomiści spodziewali się bowiem w maju spadku o 5,5 proc. Obecny odczyt wskazuje jednak na to, że brytyjska gospodarka zaczyna odrabiać koronawprusowe straty i powoli się rozwija, choć wciąż jest znacznie poniżej poziomów z lutego.

Te artykuły również Cię zainteresują
ONS zwraca także uwagę, że w okresie trzech miesięcy od marca do maja PKB Zjednoczonego Królestwa skurczył się o 19,1 proc. Było to oczywiście spowodowane ograniczeniami rządowymi dotyczącymi przemieszczania się, które radykalnie ograniczyły działalność gospodarczą.

Jonathan Athow, wicedyrektor krajowego urzędu statystycznego ds. statystyk gospodarczych, powiedział:

– Produkcja i budownictwo mieszkaniowe wykazywały oznaki ożywienia, ponieważ niektóre przedsiębiorstwa odnotowały powrót pracowników do pracy. Mimo to w maju gospodarka była jeszcze o jedną czwartą mniejsza niż w lutym, zanim wystąpiły pełne skutki pandemii – wskazał Jonathan Athow, wicedyrektor krajowego urzędu statystycznego ds. statystyk gospodarczych.

Kurs funta spada drugi dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od 30 czerwca br. wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 1,2620, gdzie już w miniony czwartek pojawiła się reakcja podażowa. Wraz z początkiem nowego tygodnia funt szterling zaczął zauważalnie tracić w relacji do dolara amerykańskiego. Obecnie notowania GBPUSD oscylują w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji GBP wobec USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) jako obiekt zainteresowań. Chiński eksport wzrósł o 0,5 proc.
Następny artykułPGE Obrót wprowadził cyfrowy podpis przy użyciu smartfona i e-dowodu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here