Naga MarketsRozdarta flaga Wielkiej BrytaniiJedną z ważniejszych publikacji środowej sesji był raport Office for National Statistics (ONS) dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w pierwszym kwartale 2020 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas.

  • PKB Zjednoczonego Królestwa skurczył się w I kw. 2020 r. o 2,2 proc.
  • Brytyjska gospodarka kurczy się szybciej niż zakładano
  • Kurs funta pod presją podaży

Kryzys uderza w Wielką Brytanię

Najnowsze dane brytyjskiego urzędu statystycznego wskazują, że tamtejsza gospodarka skurczyła się w I kw. bieżącego roku w stosunku do IV kw. 2019 r. aż o 2,2 proc. co okazało się wynikiem gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek o 2,0 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
W stosunku do I kw. 2019 spadek wyniósł 1,7 proc. i również był gorszy od prognozowanego -1,6 proc.

Dane te przedstawiają pierwsze bezpośrednie skutki pandemii koronaawirusa oraz środki podjęte przez rząd w celu ograniczenia przenoszenia się wirusa.

Kurs funta w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej od połowy maja br. aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu w wysokości 1,2750 USD, gdzie już 10 czerwca pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki, w wyniku których kurs funta osunął się do 1,2250 USD. Jeżeli wsparcie to zostanie pokonane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego dalszej deprecjacji nawet do 1,2075 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/GBP przyspiesza w kierunku głównego oporu – analiza dla początkujących
Następny artykułEBOR i GPW stworzą „przewodnik” po raportowaniu ESG dla spółek i inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here