Naga MarketsAkcje małej, brytyjskiej firmy farmaceutycznej, Synairgen Plc wzrosły w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 557 proc. Aprecjacja ta jest reakcją na informację, jakoby opracowany przez spółkę eksperymentalny lek zmniejszył ryzyko występowania ciężkich objawów wywoływanych przez Covid-19.

  • Brytyjska firma przedstawił pozytywne wyniki badań klinicznych
  • Akcje Synairgen Plc wzrosły w poniedziałek o ponad 557 proc.

Brytyjska firma znalazła lek na koronawirusa?

Brytyjska spółka Synairgen Plc poinformowała w poniedziałek, że jej lek zmniejsza ryzyko wystąpienia najgorszych objawów u osób hospitalizowanych w wyniku zakażenia koronawirusem wywołującym Covid-19.

W badaniu klinicznymi, w którym udział wzięło 220 osób udowodniono, że u osób, którym podano preparat Synairgen SNG001, prawdopodobieństwo, że pacjent będzie wymagał respiratora lub umrze spadło aż o 79 proc. w porównaniu do osób, które otrzymały placebo. Firma podała także, że Ci, którzy otrzymali SNG001 (interferon beta – naturalnie występującą proteinę, która reguluje odpowiedź organizmu, gdy jest on atakowany przez wirusa) mieli również ponad dwukrotnie większe szanse na całkowite wyzdrowienie z choroby.

– Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych wyników – powiedział w BBC szef Synairgen Richard Marsden dodając, że według niego to przełom w leczeniu chorych na COVID-19.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż wśród osób, którym podano SNG001 nie odnotowano ani jednego zgonu, natomiast w grupie otrzymującej placebo zmarły trzy osoby.

Akcje Synairgen wzrosły o 3900 proc.

Wyniki tych badań sprawiły, że akcje spółki notowanej na londyńskiej giełdzie wzrosły z poziomu 36,6 pensów w raportowanych pod koniec minionego tygodnia do 240 pensów, co stanowi wzrost o ponad 557 proc. Licząc jednak od początku roku, akcje spółki wzrosły aż o 3900 proc.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrading mobilny: analiza ceny złota, FTSE 100 oraz kursu akcji Coca-Cola na platformie Capital.com
Następny artykułOrange polska podpisał umowę zakupu energii ze spółką Enfit
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here