Naga MarketsBrytyjska FCA ostrzega: wypłać środki z giełdy kryptowalut do 10 stycznia 2021 r.Brytyjskia Financial Conduct Authority (FCA) ustanowiło tymczasowy system rejestracji, aby umożliwić istniejącym firmom kryptowalutowym, które złożyły wniosek o rejestrację w FCA, kontynuowanie handlu. FCA doradza też klientom firm zajmujących się kryptowalutami, które powinny złożyć wniosek do FCA, ale tego nie zrobiły, aby wycofali swoje środki z tego typu platform przed 10 stycznia 2021 r.

  • FCA ustanowiło tymczasowy system rejestracji, który umożliwi istniejącym firmom kryptowalutowym, które złożyły wniosek o rejestrację w FCA, kontynuowanie handlu. 
  • Organ twierdzi też, że klienci platform, które nie starają się o rejestrację w FCA, powinni szybko wyciągnąć swoje środki z tego typu giełd.

FCA bierze pod lupę kryptowaluty

Od 10 stycznia 2020 r. FCA staje się organem nadzorczym zajmującym się przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML / CTF) dla firm wymieniających pieniądze na kryptowaluty i tych, które chronią cyfrowe waluty swoich klientów. Od tego dnia „istniejące firmy zajmujące się kryptowalutami” muszą przestrzegać przepisów dotyczących prania pieniędzy. Takie firmy muszą też zostać zarejestrowane w FCA do 10 stycznia 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe firmy będą musiały uzyskać pełną rejestrację w FCA przed rozpoczęciem działalności.

Problem polega na tym, że system rejestracji dotyczy istniejących firm zajmujących się kryptowalutami, które złożyły wniosek o rejestrację przed 16 grudnia 2020 r. i których wnioski są nadal oceniane. FCA tworzy więc tymczasowy rejestr, który ma umożliwić tym istniejącym podmiotom kontynuowanie handlu po 9 stycznia 2021 r. Wnioski mają zostać ocenione do 9 lipca 2021 r.

FCA tłumaczy, że nie było w stanie ocenić i zarejestrować wszystkich firm, które złożyły wniosek o rejestrację, ze względu na złożoność i standard otrzymanych wniosków oraz pandemię “ograniczającą zdolność FCA do odwiedzania firm zgodnie z planem”.

Firmy, które nie złożyły wniosku do 15 grudnia 2020 r., nie będą kwalifikować się do tymczasowej rejestracji. Będą musiały zwrócić kryptowaluty swoim klientom i przestać działać do 10 stycznia 2021 r. Firmy, które temu się nie podporządkują, mogą podlegać karom.

Kliencie, strzeż się!

FCA doradza konsumentom, którzy mają do czynienia z firmami kryptowalutowymi, aby sprawdzili czy firma, której platformy używają, znajduje się w rejestrze FCA lub na liście firm z tymczasową rejestracją. Jeśli nie, klienci powinni sprawdzić, czy podmiot jest uprawniony do prowadzenia działalności bez rejestracji w FCA (to możliwe, jeśli spółka jest zarejestrowana w innym kraju). Jeśli firma nie spełnia powyższych warunków, urzędnicy zalecają wycofanie środków z platformy.

– Wiele kryptowalut ma charakter wysoce spekulacyjny i dlatego mogą szybko tracić na wartości. FCA nie ma uprawnień do ochrony konsumentów w zakresie działalności firm związanej z kryptowalutami. Nawet jeśli firma jest zarejestrowana w FCA, nie odpowiadamy między innymi za zapewnienie, że firmy zajmujące się kryptowalutami chronią aktywa klientów – dodaje FCA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here