Naga MarketsBrytyjska branża motoryzacyjna wzywa rząd do poszerzenia pomocy i ostrzega przed brakiem porozumienia z UEBrytyjski przemysł samochodowy wezwał rząd do wprowadzenia dodatkowych środków, takich jak obniżenie podatku od sprzedaży w celu pobudzenia branży, ponieważ jedna trzecia pracowników sektora motoryzacyjnego pozostaje na tymczasowych urlopach z powodu epidemii COVID-19.

  • Producenci samochodów domagają się większego wsparcia rządu, który już wypłaca 80% pensji pracowników na tymczasowych urlopach.
  • Prognozy sugerują, że sprzedaż pojazdów w Wielkiej Brytanii spadnie o jedną trzecią.
  • Według SMMT, brak porozumienia z UE może doprowadzić do zmniejszenia produkcji do 850 tysięcy sztuk.

Producenci pojazdów borykają się z poważnym kryzysem

Fabryki zostały zamknięte już w marcu z powodu kwarantanny, która miała na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii, a niektóre z nich pozostają nadal zamknięte,. Wiele zakładów produkcyjnych działała przy znacznie zmniejszonej produkcji, co sprawiło, że sektor motoryzacyjny osiągnął najniższy poziom produkcji od dziesięcioleci.

Oczekuje się, że ilość samochodów osobowych i furgonetek spadnie w tym roku o jedną trzecią do 920 tysięcy sztuk, a nawet jedno na sześć miejsc pracy jest zagrożone. – powiedział organ branżowy Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców Samochodów (SMMT).

Zobacz również: Kurs dolara nie podołał. USD/PLN cofa ponownie do zakresu 3.94 PLN

Brytyjski rząd wprowadził szereg programów mających na celu wsparcie gospodarki, w tym program tymczasowych urlopów dla pracowników, którzy otrzymują 80% pensji, do 2500 funtów miesięcznie.

Interwencja rządu była bezprecedensowa. Ale praca jeszcze nie została wykonana. Tak jak to miało miejsce w innych krajach, potrzebujemy pakietu wsparcia w celu ponownego uruchomienia gospodarki, budowania popytu, wielkości produkcji i rozwoju. – powiedział prezes SMMT, Mike Hawes.

Ceny akcji Aston Martin spadły o 9,53% w ciągu 10 dni

Sektor ten, największy brytyjski eksporter towarów, obawia się również, że stosunki handlowe z Unią Europejską mogą się pogorszyć po zakończeniu okresu przejściowego Brexitu pod koniec 2020 roku.

Scenariusz “brak porozumienia” poważnie zaszkodziłby tym perspektywom i mógłby doprowadzić do spadku wolumenów poniżej 850 tysięcy do 2025 roku, czyli najniższego poziomu od 1953 roku. – ostrzega SMMT.

Rząd obiecał wspierać biznes w czasie kryzysu spowodowanego koronawirusem, a między Londynem a Brukselą trwają rozmowy mające na celu zawarcie umowy handlowej, która ma wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Aston Martin w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here