Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) kosztuje już 1,31. Brytyjscy milenialsi szturmują giełdyKryzys spowodował spadek konsumpcji gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii o rekordowe 9,5 miliarda funtów (46,7 miliarda złotych) w pierwszym kwartale, gdy wydatki na restauracje, ubrania i samochody gwałtownie zmalały, pokazują oficjalne dane. Jednocześnie pandemia COVID-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu inwestycji wśród Brytyjczyków. Jak wykazała ankieta przeprowadzona przez witrynę porównującą finanse osobiste Finder.com, grupa o największym przyroście to milenialsi. Oszczędzając pieniądze podczas lock-downu młodzi ludzie coraz częściej lokują swój kapitał na giełdzie ze względu na brak alternatyw. Funt po dwóch tygodniach silnych wzrostów rozpoczyna nowy tydzień deprecjacją i kosztuje niecałe 1,31 USD.

  • Liczba indywidualnych funduszy emerytalnych i rachunków inwestycyjnych przez osoby w wieku od 25 do 34 lat wzrosła o ponad 250% r./r. w drugim kwartale
  • 69% brytyjskich millenialsów zwiększyło środki na swoich portfelach inwestycyjnych w ciągu ostatniego miesiąca lub planuje to zrobić w następnym

Dobry czas na zakup akcji?

Ten spadek wydatków doprowadził do wzrostu inwestycji w akcje u osób sfrustrowanych niskimi stopami na rachunkach oszczędnościowych, szczególnie wśród tzw. milenialsów urodzonych po 1981 r.

Brytyjska platforma inwestycyjna Interactive Investor poinformowała, że liczba ​​nowych otwartych indywidualnych funduszy emerytalnych (SIPP) i rachunków inwestycyjnych ISA przez osoby w wieku od 25 do 34 lat wzrosła o ponad 250% rok do roku w drugim kwartale. W ich ocenie wynika to z niskich stóp w produktach regularnego oszczędzania tj. lokaty, co zwiększyło atrakcyjność alternatyw oferujących potencjalnie większe zyski.

Ankieta przeprowadzona przez firmę Calastone, zajmującą się śledzeniem funduszy, wykazała, że ​​69% brytyjskich millenialsów z portfelami inwestycyjnymi dodało do nich środki w ciągu ostatniego miesiąca lub planuje to zrobić w następnym.

To największy odsetek wśród czterech grup wiekowych sklasyfikowanych przez Calastone. Jednocześnie tylko 29% urodzonych w latach pięćdziesiątych odnotowało nowe inwestycje w ostatnim miesiącu lub planuje to zrobić w przyszłym.

Widzę, że podczas ostatniego krachu wytworzył się dobry moment na zakup akcji ze względu na tak niskie ceny. Sam niedawno doszedłem do sytuacji, w której czuję się komfortowo inwestując niewielką kwotę każdego miesiąca – powiedział Tom Butterworth, 25-letni opiekun klienta ds. inwestycji z Londynu.

Butterworth planuje inwestować około 200 funtów miesięcznie, głównie w fundusze lokujące kapitał na brytyjskiej giełdzie.

Ponad jedna czwarta milenialsów urodzonych w latach 1981-1996 stwierdziła, że ​​krach na rynku w pierwszych czterech miesiącach 2020 r. skłonił ich do inwestowania. Zaangażowanie w inwestycje kapitałowe wśród młodych jest uderzające, ponieważ w tej grupie istnieje spora niepewność finansowa, z którą wielu się boryka np. posiadając śmieciowe umowy czy długi studenckie.

Funt szterling (GBP/USD) poniżej 1,31 USD. Brytyjska waluta przerwie pozytywną passę?

Notowania pary walutowej GBP/USD po silnych wzrostach w ostatnich dwóch tygodniach dotarły w miniony piątek w okolice 1,3170, gdzie najprawdopodobniej nastąpiła częściowa realizacja zysków z pozycji długich. W poniedziałek kurs kontynuuje impuls spadkowy oddalają się od oporu 1,31 w kierunku psychologicznego poziomu wsparcia 1,30. Jego przebicie może doprowadzić do utworzenia głębszej korekty z celem na 1,2816.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here